"Światło, Para, Dźwięk" - niezwykłe widowisko w Parowozowni Wolsztyn już jutro!

Autor: AK fot. x-news archiwum
REKLAMA

Już jutro, 3 maja, kolejna okazja by zobaczyć wyjątkowe widowisko "Światło, Para, Dźwięk" w Parowozowni Wolsztyn. Będzie to dopiero początek Majówki w Parowozowni i wstęp do tradycyjnej Parady Parowozów. W piątek będzie można również zwiedzić ostatnią czynną parowozownię na świecie.

To już tradycja, że w okresie długiego weekendu majowego i przy okazji "Dni Wolsztyna", w jedynej wciąż czynnej parowozowni Wolsztyn odbywa się majówka. W tym roku rozpocznie się w piątek, 3 maja, a zakończy w niedzielę, 5 maja.

Już jutro, o godzinie 12:00 i 16:00 będzie można zwiedzać zabytkowe miejsce z przewodnikiem, który wyjaśni jak działa parowozownia i co robi się w poszczególnych pomieszczeniach. Zbiórka zaplanowana jest przy Dyspozytorni.

Przez niemal cały dzień będzie można także przejechać się jednym z retro pociągów w ramach 10 różnych ofert. Rezerwacja biletów nie jest już możliwa, ale nadal będą dostępne u konduktora. Liczba miejsc jest jednak ograniczona. Szczegółowe informacje można znaleźć online.

Najważniejszym wydarzeniem jutrzejszego dnia będzie jednak coroczne widowisko multimedialne "Światło, Para, Dźwięk", które rozpocznie się o godzinie 22:00. To właśnie wtedy można zobaczyć zabytkowe lokomotywy w wyjątkowej scenerii. Gra świateł i dźwięku wraz z parą buchającą z lokomotyw dają niezapomniane przeżycia i są atrakcją dla turystów nie tylko z Polski, ale i całego świata.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA