Madagaskar w Poznaniu, czyli trzeci dzień majówki w Zoo Poznań

Autor: A. Karczewska fot. Zoo Poznań
REKLAMA

Już jutro kolejny dzień majówki, a tym samym kolejny dzień nowych atrakcji w Zoo Poznań. Po nosorożcach i kotach przyszedł czas na Madagaskar w Poznaniu. Co jeszcze przygotował poznański ogród zoologiczny?

Trzeci dzień Majówki w Zoo upłynie pod znakiem Madagaskaru, a konkretniej - lemurów, które mieszkają w poznańskim ogrodzie. W godzinach 10:00-13:00 będzie można dowiedzieć się czegoś więcej na ich temat.

Podanto, jak zwykle zoo przygotowało także inne atrakcje, w tym opowieści i pokazowe karmienia swoich podopiecznych.

Między godziną 11:00 a 12:00 w Ogródku Dziecięcym śniadanie jeść będą kozy i alpaki. To okazja, by dowiedzieć się, czy to prawda, że alpaki "mają focha" i... plują.

O godzinie 11:30 zaplanowano pokazowe karmienie makaków japońskich. Już 15 minut później swoje jedzenie dostaną niedźwiedzie brunatne. To dobra okazja, by dowiedzieć się czegoś o misiach mieszkających w zoo.

O godzinie 12:00 przyjdzie czas na ssaki drapieżne, czyli otocjony, a już 15 minut później do siebie zaproszą Nelly i Wiki, czyli foki z poznańskiego ogrodu.

Ci, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś o Ptysiu i Szogunie, czyli emu z zoo, powinni udać się w kierunku ich wybiegu o godzinie 12:30.

Już pół godziny później na Wyspie Lemurów obok Chatki Niedźwiedzia swoje "5 minut" będą miały lemury katta, czyli tzw. "Juliany" kojarzące się ze znanym z bajki Królem Julianem. O tej samej porze na terenie Fauny Ameryki Południowej będzie można dowiedzieć się czegoś więcej o tapirach.

Miłośnicy pandek rudych powinni zajrzeć do nich o godzinie 13:15, a zwolennicy nosorożca mogą posłuchać o nim opowieści o godzinie 13:30.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA