Śladami kotów z poznańskiego zoo

Autor: A. Karczewska fot. ZOO Poznań
REKLAMA

Czwartek to drugi dzień majowego długiego weekendu i specjalnych atrakcji przygotowanych przez poznańskie zoo z okazji majówki. Jutro dzień upływać będzie głównie pod znakiem różnego rodzaju kotów.

Jak pokazały dzisiejsze tłumy, które odwiedziły poznańskie zoo, ogród cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców i turystów. Tylko pierwszego dnia majówki odwiedziło go ponad 12 tysięcy osób.

Z okazji długiego weekendu placówka przygotowała specjalne atrakcje. Tematem drugiego dnia, czyli czwartku (2 maja) będzie "śladami kotów z poznańskiego zoo".

W godzinach 11:00-14:00 odbywać się będzie gra terenowa. Powstanie także specjalne stoisko edukacyjne przy wybiegu takimów.

Atrakcje obejmą także innych mieszkańców poznańskiego ogrodu. Zaplanowano kolejne opowieści opiekunów i pokazowe karmienia zwierząt.

O godzinie 10:00 będzie okazja podejrzeć przy śniadaniu rysie europejskie. Między 11:00 a 12:00 w Ogródku Dziecięcym opiekunowie będą czekać na zwiedzających wraz z kozami i alpakami.

O niedźwiedziach brunatnych będzie można posłuchać o godzinie 11:45, a już pół godziny później, pokazowe karmienie i opowieści czekać będą przy wybiegu fok - Nelly i Wiki.

O tym, jak wygląda życie i jedzenie lori będzie można się przekonać w Pawilonie Zwierząt Nocnych o godzinie 12:30. Na tę samą godzinę zaplanowano pokazowe karmienie oraz pogawędkę na temat wielbłądów.

Ci, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś m.in. o zwyczajach żywieniowych tapirów powinni wybrać się o godzinie 13:00 w rejon wybiegów poświęconego Faunie Ameryki Południowej. Pół godziny później opiekunowie opowiedzą o sikach wietnamskich.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA