Pokażą poznańskie ślady Enigmy podczas spaceru z przewodnikiem

Autor: A. Karczewska fot. Darekm135
REKLAMA
REKLAMA

Choć większość osób kojarzy Enigmę, a dokładnie złamanie jej kodu z Poznaniem, to nie wszyscy wiedzą, jak wiele jest związku między stolicą Wielkopolski, a tym historycznym zdarzeniem. Kryptolodzy związani z Poznaniem to nie wszystko. O tym, jakie jeszcze istnieją poznańskie ślady Enigmy będzie można przekonać się podczas jutrzejszego spaceru.

Na wycieczkę tematyczną z przewodnikiem zaprasza grupa PoPoznaniu. Przechadzka rozpocznie się przy Szyfrokontenerze przed Zamkiem Cesarskim przy ul. św. Marcin.

Podczas spaceru przewodnik opowie nie tylko o trzech znanych i związanych z Poznaniem kryptologach, ale także nakreśli wątek, który doprowadził do złamania kodu niemieckiej maszyny szyfrującej.

Opowieść obejmie m.in. krótką historię powstania Uniwersytetu Poznańskiego, a także realiów życia w Poznaniu w dwudziestoleciu międzywojewnnym. Uczestnicy dowiedzą się czegoś więcej o miejscach związanych z Enigmą i jej historią, czyli Zamku Cesarskim oraz kamienicy, w której mieszkał Henryk Zygalski - jeden z trzech kryptologów, którzy złamali kod niemieckiej maszyny.

Przewodnik opowie także o tych mniej znanych bohaterach z Poznania i Wielkopolski, bez których sukces nie byłby możliwy.

Po spacerze można będzie indywidualnie zwiedzić Szyfrokontener, czyli mobilną wystawę będącą zapowiedzią Centrum Szyfrów Enigma.

Spacer odbędzie się w środę, 1 maja, o godzinie 10:00. Udział jest bezpłatny, ale na zakończenie można podziękowac przewodnikowi napiwkiem. Wycieczka odbywa się w konwencji "free walking tour", czyli bez względu na pogodę i liczbę chętnych.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA