W Poznaniu powstanie kolejna nowoczesna kryta pływalnia

Autor: A. Karczewska fot. PIM
REKLAMA

Być może już niedługo poznaniacy będą mogli korzystać z nowej krytej pływalni. Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły przetarg na wykonawcę nowoczesnego obiektu, który ma powstać n a os. Zwycięstwa.

Pływalnia na os. Zwycięstwa ma odpowiadać potrzebom mieszkańców, a także być dostosowana do organizacji lokalnych imprez pływackich oraz nauki pływania.

Basen o wymiarach 25x12,5 m i głębokości od 1,2 do 1,8 metra ma posiadać sześć torów pływackich. Jednocześnie będzie mogło z niego korzystać 60 osób.

Dodatkowo, powstanie także basen rekreacyjny o wymiarach 5x9 metrów i głębokości 0,9-1,1 metra. Stworzą go dwie połączone ze sobą niecki. W jednej z nich dostępny będzie również hydromasaż.

W obiekcie znajdą się także sale przeznaczone na usługi rehabilitacyjne i fitness, przebieralnie, natryski, toalety oraz zespół saun.

Całość ma być przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, a przy obiekcie powstanie parking na ponad 50 samochodów i 10 rowerów.

„Harmonogram inwestycji przewiduje, że nowa pływalnia ma być oddana do użytku najpóźniej 20 miesięcy po podpisaniu umowy. Skrócenie tego terminu będzie jednym z kryteriów oceny ofert złożonych w postępowaniu przetargowym”
Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie


Podmioty zainteresowane budową obiektu mają czas na przesyłanie swoich ofert w przetargu Poznańskich Inwestycji Miejskich do 15 maja.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA