Duża akcja odholowywania samochodów z ul. Pamiątkowej. Kierowcy nie stosują się do wprowadzonego zakazu

Autor: AK fot. straż miejska
REKLAMA

Choć przystanek tymczasowy dla linii numer 171 funkcjonuje na ul. Pamiątkowej od 15 kwietnia, a w okolicy ustawiono odpowiednie oznakowanie informujące kierowców o wprowadzonych zmianach to nadal nie brakuje tych, którzy parkują tam swoje samochody. Straż miejska przeprowadziła dziś akcję odholowywania pojazdów blokujących przystanek.

Przystanek tymczasowy w tym miejscu uruchomiono 15 kwietnia i już pierwszego dnia konieczna była interwencja straży miejskiej. Pomimo ustawienia oznakowania o zakazie zatrzymywania się, w tym tabliczki informującej o odholowywaniu pojazdów na koszt właściciela, kierowcy parkowali tam swoje samochody.

W ubiegły poniedziałek kierowcy zdążyli usunąć pojazdy jeszcze przed wezwaniem na miejsce lawety. Strażnicy jeszcze tego samego dnia dodatkowo rozciągnęli w tym miejscu biało-czerwoną taśmę, by zwrócić uwagę kierujących na wprowadzone zmiany.

Po Świętach problem jednak powrócił, dlatego dzisiaj od godzin porannych przeprowadzono akcję usuwania nieprawidłowo zaparkowanych samochodów. Wszystkie przewożone są na lawecie na parking strzeżony.

Niedostosowanie się kierowców do przepisów będzie ich słono kosztować - 100 złotych wyniesie mandat, natomiast około 400 złotych to koszt holowania i przechowania pojazdu na parkingu przez 1 dobę.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA