Siedziba MOPR będzie wyremontowana i rozbudowana

Autor: A. Karczewska fot. PIM
REKLAMA

Za dwa lata Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie ma mieć do swojej dyspozycji wyremontowaną i rozbudowaną siedzibę. Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły przetarg, w którym wyłoniony zostanie wykonawca prac projektowych.

Obecny budynek przy ul. Cześnikowskiej nie tylko wymaga remontu, ale także jest za mały, by móc realizować w pełni swoje założenia.

W nowym budynku ma znaleźć się m.in. hol z poczekalnią, kancelaria, punkty obsługi klienta, pomieszczenia do specjalistycznej pracy z klientem, zaplecze sanitarne, kącik dla dzieci oraz sala konferencyjna. Do tego kilkanaście pomieszczeń biurowych z zapleczem sanitarnym i socjalnym. Gmach ma posiadać także windę dla osób z niepełnosprawnościami i być pozbawiony barier architektonicznych utrudniających poruszanie się osobom chorym, starszym i niepełnosprawnym.

Wybrany w przetargu wykonawca prac projektowych będzie musiał przygotować dwie koncepcje rozbudowy i przebudowy głównej siedziby MOPR wraz z szacunkowym określeniem kosztów. Jedna z koncepcji ma uwzględniać powstanie łącznika między obecnym a nowym budynkiem.

Najpóźniej w I kwartale 2020 roku do wybranej koncepcji skompletowana zostanie dokumentacja projektowa. Do tego czasu uzyskane ma zostać także pozwolenie na budowę. Roboty budowlane mają zakończyć się do IV kwartału 2021 roku.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA