Europejski Piknik Zdrowia i bezpłatne badania w Szpitalu Przemienienia Pańskiego

Autor: A. Karczewska fot. pixabay/poglądowa
REKLAMA

W piątek, 26 kwietnia, w Szpitalu Klinicznym Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu odbędzie się Europejski Piknik Zdrowia, podczas którego zostanie m.in. zaprezentowany zmodernizowany Oddział Pulmonologii, Alergologii i Onkologii Pulmonologicznej, a uczestnicy będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych.

Piknik ma na celu szerzenie świadomości społecznej w zakresie chorób układu oddechowego, a także ich specyfiki i sposobów leczenia. Ma zachęcać uczestników do badań i leczenia, jakie można podjąć w tym zakresie.

Jednocześnie, organizatorzy chcą także zwrócić uwagę na wpływ funduszy pochodzących z Unii Europejskiej na rozwój infrastruktury medycznej. Z tej okazji zaprezentowany zostanie zmodernizowany z funduszy unijnych Oddział Pulmonologii, Alergologii i Onkologii Pulmonologicznej z częścią dedykowaną pacjentom z mukowiscydozą.

Dodatkowo, w czasie Europejskiego Pikniku Zdrowia, będzie możliwość skorzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych. Wśród nich znalazły się: spirometria, morfologia, analiza składu ciała oraz pomiar glukozy i cholesterolu.

Zaplanowano także pokazy medyczne i liczne zajęcia sportowe promujące aktywność fizyczną. Dla najmłodszych przygotowano Szpital Pluszowego Misia, a także wielkoformatowe gry planszowe, warsztaty ekologiczne, kulinarne oraz lekcje modelowania balonów.

Piknik rozpocznie się o godzinie 11:00.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA