Wiadukt kolejowy na ul. Gołężyckiej będzie przebudowany. Obok powstanie kładka pieszo-rowerowa

Autor: A. Karczewska fot. PIM
REKLAMA

Ruszył przetarg na wykonawcę projektów budowlano-wykonawczych dla przebudowy wiaduktu kolejowego w ciągu ul. Gołężyckiej oraz budowy nowej kładki pieszo-rowerowej. Dzięki inwestycji okolica zyska nie tylko nowe i bezpieczne przejście i przejazd, ale także podniosą się walory estetyczne terenu.

Wiadukt znajduje się nad liniami kolejowymi numer 272 (Poznań - Kluczbork) i 352 (Swarzędz - Poznań Starołęka), pomiędzy ul. Obodrzycką i Baranowską. Korzystają z niego zarówno kierowcy jak i rowerzyści i piesi.

Obiekt jest w złym stanie technicznym i wymaga przebudowy. Konieczna jest wymiana zarówno płyty pomostowej jak i podpór.

Po przebudowie wiadukt ma być do dyspozycji jedynie kierowców. Piesi i rowerzyści będą mogli poruszać się po nowej kładce pieszo-rowerowej, która powstanie tuż przy nim, po wschodniej stronie.

Osoby chcące wziąć udział w przetargu ogłoszonym przez Poznańskie Inwestycje Miejskie mogą składać swoje oferty do 7 maja. Wybrany wykonawca będzie miał 13 miesięcy od momentu podpisania umowy na przygotowanie projektów dla obu obiektów. Będzie także zobowiązany do uzyskania ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę lub o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej.

Roboty budowlane mają rozpocząć się we wrześniu 2020 roku, jednak termin zależny jest m.in. od uzgodnień z PKP PLK SA.

Wykonawca będzie musiał także sprawować nadzór autorski nad inwestycją aż do momentu uzyskania pozwolenia na użytkowanie.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA