Nowy elektryczny autobus na ulicach miasta. MPK Poznań prowadzi testy

Autor: AK fot. K. Lesińska
REKLAMA

Przez najbliższy tydzień MPK Poznań wraz z firmą EvoBus Polska będzie przeprowadzać testy nowego, elektrycznego i bezemisyjnego autobusu eCitaro. Pojazd będzie można spotkać na liniach numer 163 i 190.

MPK Poznań, które czeka na dostawę nowych autobusów elektrycznych marki Solaris, chce sprawdzić także inne rozwiązania u pozostałych producentów. W ten sposób chce być na bieżąco z tym, co dzieje się w branży w zakresie nisko- i bezemisyjnych pojazdów i nowych technologii.

Spółka podkreśla, że ważna jest dla niej walka z zanieczyszczeniem powietrza, szczególnie w mieście.

Testowany eCitaro ma 82 miejsca dla pasażerów i jest wyposażony w ładowarki USB, systemy bezpieczeństwa ESP, ASR i Asystent hamowania BAS oraz układ rekuperacji.

"Magazyn energii stanowią w nim baterie NMC o pojemności 243 kWh, firmy AKASOL, z układem chłodzenia. Zastosowano w eCitaro ładowanie typu plug-in. System sterowania klimatyzacją i ogrzewaniem pracuje w trybie w pełni zautomatyzowanym "całość zarządzana jest przez „inteligentny thermomanagement”."
MPK Poznań

Jak wyjaśnia manager ds. kluczowych klientów EvoBus Polska, Alexander Skrzypczak, autobus był testowany przez wiele miesięcy w różnych warunkach klimatycznych. Przetestowano go m.in. w Hiszpanii i Finlandii.

"Temperatura komfortu w przestrzeni pasażerskiej dobierana jest przez algorytm w zależności od temperatury zewnętrznej, a siła nadmuchu powietrza dostosowana jest do liczby pasażerów i stanu załadowania autobusu."
Alexander Skrzypczak, manager ds. kluczowych klientów EvoBus Polska

Poznańscy pasażerowie będą mogli przekonać się o możliwościach autobusu przez najbliższy tydzień na liniach numer 163 i 190.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA