Enea Spring Break po raz pierwszy w Starym Browarze

Autor: Marta Kabsch fot. Stary Browar
Artykuł sponsorowany
REKLAMA

Wiosna to najbardziej muzyczna pora roku w Poznaniu, a wszystko to dzięki festiwalowi Enea Spring Break. W tym roku, 26 i 27 kwietnia, zupełnie nowa scena festiwalowa stanie na Dziedzińcu Starego Browaru. Koncerty na 30/30 Stage będą finałem trwającej w Galerii na Dziedzińcu wystawy Konkursu 30/30, prezentującej najlepsze okładki wydawnictw muzycznych zeszłego roku. Na scenie w Starym Browarze wystąpią m.in. belgijski duet R.O. x Konoba, Marcelina i Kuba Karaś z The Dumplings. Wstęp na wszystkie koncerty na Dziedzińcu jest darmowy.

Zainicjowany przez m.in. Rosława Szaybo i Marcina Kostaszuka Konkurs 30/30, cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem od pięciu lat. Spośród ponad 170 zgłoszeń została wytypowana finałowa trzydziestka najlepszych okładek 2018 roku. W tym roku wystawa przeniosła się do Starego Browaru. To zainspirowało organizatorów Spring Break, zaangażowanych również w Konkurs 30/30, do stworzenia nowej sceny na Dziedzińcu. 

"Wspólnie pomyśleliśmy, że warto tę przestrzeń urozmaicić jeszcze mocniej i zorganizować na pięknym browarowym Dziedzińcu scenę z koncertami i dj setami. Potem pojawiła się idea dodatkowej giełdy fonograficznej organizowanej przez kolejnych wieloletnich partnerów Enea Spring Break, czyli Piotra Walczuka i Rafała Rafalskiego."
- Tomek Waśko, organizator festiwalu Enea Spring Break

30/30 Stage w Starym Browarze to jedyna scena z darmowym wstępem w głównej części festiwalu.

"Cieszymy się, że nasz Dziedziniec znalazł się na tegorocznej festiwalowej mapie. Organizatorzy zadbali o wyjątkowy line-up z udziałem polskich i zagranicznych artystów. Darmowy wstęp na spring-breakowe koncerty w Starym Browarze to dobry pretekst dla osób nieznających Festiwalu do “przetestowania” jego atmosfery i przekonania się o jego najwyższej muzycznej jakości."
- Joanna Tupalska, dyrektor marketingu Starego Browaru


“Twarze z okładek” na scenie w Browarze

Do wystąpienia na scenie w Starym Browarze organizatorzy Enea Spring Break zaprosili m.in. artystów, których okładki płytowe trafiły do finału Konkursu 30/30. 26 i 27 kwietnia na Dziedzińcu pojawią się New Rome, Marcelina, Wczasy i Kuba Karaś z The Dumplings. Część programu 30/30 Stage związana jest z rocznicą urodzin kompozytora Krzysztofa Komedy. W ramach koncertu KOMEDA: TRIBUTE 27 kwietnia Michał Kmieciak, razem z zaproszonymi gośćmi, zaprezentuje własne interpretacje muzyki Mistrza.

Kogo jeszcze usłyszymy na Dziedzińcu Starego Browaru? Idealnym wstępem do wakacyjnych podróży będzie koncert belgijskiego duetu R.O. x Konoba. Producenci współpracują od 2015 roku. Ich nowy projekt “10” to muzyczna i wizualna dokumentacja wspólnej 10-miesięcznej wyprawy. R.O i KONOBA odwiedzili 10 krajów, nagrywając w każdym z nich utwór inspirowany nie tylko danym miejscem, ale również lokalną sceną artystyczną. Nie można też przegapić koncertu Agaty Karczewskiej, warszawskiej wokalistki i songwriterki, tworzącej muzykę z pogranicza amerykańskiego folku i country. Jej styl opiera się na charakterystycznym wokalu i ciepłym brzmieniu gitary akustycznej. Występ Karczewskiej poleca Tomek Waśko, organizator Enea Spring Break: "To stosunkowo młoda i nieznana jeszcze artystka, przed którą stoi otworem naprawdę wielka kariera. Trzymam za Agatę kciuki."

Giełda vinyli i rozstrzygnięcie konkursu 30/30

Koncerty 30/30 Stage to nie jedyne atrakcje, jakie czekają publiczność starobrowarej sceny. Równolegle do koncertu w Starym Browarze obywać się będzie Giełda Fonograficzna, na której będzie można kupić archiwalne klasyki, ale także najnowsze wydawnictwa muzyczne. W czasie festiwalu jury Konkursu 30/30 ogłosi autorów zwycięskiej okładki. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w Galerii, 26 kwietnia o godz. 18:00. Wystawa prezentująca finałową trzydziestkę okładek czynna jest codziennie w godz. 12:00-20:00 do 28 kwietnia.

30/30 Stage w Starym Browarze / Enea Spring Break
powered by Wydawnictwo Miejskie & SkullCandy

26.04
15.00 – Tomasz Bednarczyk / NEW ROME
17.00 – Agata Karczewska
19.00 – KONOBA x R.O.
WCZASY DJ SET – między koncertami

27.04
13.00 – MEAN MACHINE
15.00 – PIES NA BABY
17.00 – KOMEDA TRIBUTE: Michał Kmieciak & Goście
19.00 – MARCELINA
KUBA KARAŚ (The Dumplings) DJ SET – między koncertami

Na wszystkie koncerty w Starym Browarze - wstęp wolny

Poznańska Giełda Płytowa
26-27.04, godz. 12:00-18:00
Dziedziec, Stary Browar w Poznaniu
Wstęp wolny

Wystawa najlepszych okładek płytowych Konkursu 30/30
Wystawa czynna do 28.04, codziennie w godz. 12.00-20.00
gala i wręczenie nagród: 26.04, godz. 18.00
Wstęp wolny
Galeria na Dziedzińcu, Stary Browar w Poznaniu

Artyści, biorący udział w wystawie: Ada Jarzębowska, Agnieszka Dybowska, Dave Izaak/Evelyn Benicicova, Grzegorz Ciemciach Pikselo, Bartłomiej Walczuk/Jacek Kołodziejski, Beata Śliwińska Barrakuz, Hanna Cieślak, Konrad Wullert, Marcin Mokierów-Czołowski, Maciej Grochot Animisiewasz Startt, Grzegorz Piwnicki Forin Studio /Małgorzata Popingis, Łukasz Waberski Dobry Sztos/Łukasz Margrabia, Mariusz Mrotek/Daniel Jaroszek, Macio Moretti, Michał Pańszczyk THEDREAMSstudio)/Jędrzej Guzik/Karolina Wojciechowska, Jakub Żwirełło/Jarema Drozdowicz, Przemysław Kulczyk, Michał Pańszczyk (THEDREAMSstudio)/Ewa Piechocka, Paweł Ryżko Obrazki, Lukasz Paluch, Mikołaj Bugajak/Paweł Walczak, Mariusz Mrotek/Weronika Kosińska, Paweł Wypych, Weronika Izdebska, Przemysław Kulczyk, Zbigniew M. Bielak, Mikołaj Bugajak NOON/Oskar Podolski, Mariusz Mrotek/Piotr Porębski

Jury Konkursu: Rosław Szaybo, Ryszard Kaja, Marcin Kostaszuk, Rafał Szenrok, Joanna Żabierek, Mateusz Torzecki, Jacek Sobczyński, Tomasz Janas, Tomasz Piróg, Michał Wiraszko, Ewelina Muraszkiewicz

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA