Część poznańskich szkół nie zgadza się na zawieszenie strajku, by przeprowadzić rady klasyfikacyjne. Matury zagrożone?

Autor: A. Karczewska fot. MC archiwum vid. x-news
REKLAMA

Część nauczycieli w Poznaniu nie zgadza się z rekomendacją Ogólnopolskiego Międzyszkolnego Komitetu Strajkowego o zawieszenia strajku na czas przeprowadzenia rad klasyfikacyjnych dla maturzystów.

Jeszcze wczoraj Ogólnopolski Międzyszkolny Komitet Strajkowy zaapelował do dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych o przeprowadzenie rad klasyfikacyjnych, które umożliwią maturzystom przystąpienie do egzaminów maturalnych.

Późnym wieczorem w Poznaniu zebrali się przedstawiciele komitetów strajkowych części poznańskich szkół, którzy wydali oświadczenie, w którym „jednoznacznie odcinają się od rekomendacji OMKS-u dotyczącej klasyfikowania uczniów szkół maturalnych”. Jednocześnie stanowisko to zostało zarekomendowane wszystkim szkołom i Międzyszkolnym Komitetom Strajkowym w Polsce.

„Jako przedstawiciele poznańskich szkół zrzeszonych i niezrzeszonych w Poznańskim MKS podtrzymujemy stanowisko uzgodnione podczas spotkań przedstawicieli ponadgimnazjalnych szkół z Poznania i okolic dot. kontynuowania strajku (potwierdzone protokołami z dnia 12 i 15 kwietnia 2019 roku) w siedzibie oddziału ZNP w Poznaniu, a zatem powstrzymania się od udziału w radach klasyfikacyjnych.”
Oświadczenie MKS w Poznaniu


Oświadczenie podpisali przedstawiciele 26 poznańskich szkół - 25 zrzeszonych w MKS oraz jedna niezrzeszona.

Podobne stanowiska przedstawili przedstawiciele MKS m.in. we Wrocławiu i Łodzi.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA