Autorzy najlepszych prac magisterskich i doktorskich nagrodzeni i wyróżnieni

Autor: AK fot. UMP
REKLAMA

Autorzy najlepszych prac magisterskich i doktorskich, które zostały obronione na poznańskich uczelniach i w instytucjach naukowych zostali nagrodzeni i wyróżnieni. To już 15. edycja konkursu organizowanego przez Miasto Poznań.

Celem konkursu jest nie tylko promocja osiągnięć naukowych poznańskich studentów, ale także włączenie młodych w działania na rzecz rozwoju miasta i wykorzystanie ich potencjału. W pracach biorących udział w konkursie należy m.in. poruszyć problematykę związaną z Poznaniem, a opisane rozwiązania muszą być możliwe do zrealizowania w stolicy Wielkopolski.

Do tegorocznej edycji zgłoszono 120 prac, w tym 73 magisterskie i 47 doktorskich. Poruszono w nich różne problemy  i tematy - m.in. architekturę, ekonomię, ochronę środowiska, prawo, chemię, informatykę oraz nauki polityczne.

"Dziękuję wszystkim osobom, które zdecydowały się wziąć udział w tym konkursie oraz promotorom ich prac. Poznań bardzo chętnie współpracuje z uczelniami wyższymi. Wspólnie podejmujemy wiele inicjatyw. Chcemy, aby młodzi ludzie byli kreatorami tego, co nas otacza. Dlatego zależy nam, aby ta współpraca cały czas się rozwijała"
Katarzyna Kierzek - Koperska, zastępczyni prezydenta Poznania i przewodnicząca kapituły konkursu

W kategorii prac magisterskich wręczono 3 równorzędne nagrody w wysokości 4 tysięcy oraz 6 honorowych wyróżnień. Wśród prac doktorskich przyznano 3 równorzędne nagrody w wysokości 8 tysięcy złotych oraz 5 honorowych wyróżnień.

Uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień odbyła się w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania. Konkurs zorganizowano po raz 15.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA