Przeczytaj, w jaki sposób przechowywać żywność, by dłużej pozostała świeża

Autor: Redakcja serwisu www.codziennypoznan.pl foto. archiwum
Artykuł sponsorowany
REKLAMA

Powszechność lodówek i zamrażarek sprawia, że nie mamy potrzeby gromadzenia dużej ilości żywności. Możemy kupować ją na bieżąco. Jednak mimo to, zwłaszcza w okresie świątecznym, wiele produktów spożywczych trafia do kosza. Jak przechowywać żywność, żeby się nie psuła?

Dłuższa świeżość żywności w lodówce

Kluczem do dłuższego przechowywania żywności, bez straty świeżości, jest właściwe przechowywanie. Rozmieszczenie produktów w lodówce odpowiednio do poziomu temperatury może znacznie wydłużyć ich przydatność. Ponieważ powietrze w lodówce jest suche, może powodować wysychanie produktów. Warto zaopatrzyć się w specjalne pojemniki przeznaczone do przechowywania żywności. Na rynku dostępne są modele dedykowane konkretnym produktom. Znajdziemy więc odpowiednie do przechowywania sera, warzyw, czy wędlin. Dzięki nim jedzenie pozostanie dłużej świeże i nie będzie absorbować zapachów. Napoczęte pomidory, ogórki, czy inne warzywa nie obeschną szybko, jeżeli umieścimy je w pojemniku. Do przygotowania mrożonek można zastosować specjalne, zamykane woreczki próżniowe – żywność doskonale się w nich przechowuje. Wydłużają one świeżość aż trzykrotnie. Woreczki foliowe powodują szybką utratę świeżości i nie są bezpieczne dla zdrowia. Zdecydowane lepiej więc zastąpić je specjalnymi pojemnikami, dedykowanymi danemu produktowi.

Jak wydłużyć świeżość produktów spożywczych, których nie przechowujemy w lodówce?

Nie wszystkie wyroby spożywcze można przechowywać w lodówce. Produkty sypkie, jak cukier czy mąka, możemy przesypać do słojów z uszczelnioną pokrywką. Dodatkowo uchroni je to przez zbryleniem oraz molami spożywczymi. W takich słoikach doskonale zachowa świeżość również herbata. Kawa mielona, która po otworzeniu oryginalnego opakowania szybko wietrzeje i traci aromat, dłużej zachowa świeżość w hermetycznie zamykanym pojemniku metalowym lub porcelanowym. Napoje po otwarciu warto wyposażyć w specjalny korek z pompką, wytwarzający podciśnienie. Dzięki temu nie zepsują się one szybko i nie stracą aromatu.

Świeżość jedzenia na wynos

Ugotowany wcześniej obiad możemy zabrać z sobą do pracy lub w podróż w specjalnym termosie. Nie tylko zachowa on świeżość, ale nawet po upływie doby będzie ciepły i gotowy do spożycia. Śniadanie do pracy nie musi już mieć postaci tradycyjnej kanapki – eleganckie luncboxy umożliwiają różnorodność i świeżość. Często mamy problem z drugim śniadaniem dla dziecka do szkoły. O tym, jak zaplanować posiłek, by pociecha chciała go zjeść i aby zachowało świeżość, przeczytać można w artykule: „Lunchbox dla dziecka do szkoły – 3 ciekawe pomysły na II śniadanie do szkoły”. Dzięki funkcjonalnym pojemnikom możemy zapakować maluchowi śniadanie, które zje z apetytem i przyjemnością. Tym bardziej, że na stronie https://maleomi.pl/lunchboxy znajdziemy w ofercie różnego rodzaju, kolorowe, z ciekawymi nadrukami pojemniki śniadaniowe, zachęcające do jedzenia. Dziecko może zabrać ze sobą urozmaicony posiłek, po który chętnie sięgnie.

Nieprawidłowo przechowywana żywność to ryzyko dla zdrowia, a także strata pieniędzy. Dlatego należy zwracać uwagę, w czym zabieramy pokarmy do szkoły czy pracy i w jaki sposób przechowujemy je w lodówce.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA