Przebudowa ul. Taczaka i Gancarskiej rozpocznie się na początku maja. W czwartek spotkanie dla mieszkańców i przedsiębiorców

Autor: A. Karczewska fot. PIM
REKLAMA

Przebudowa ul. Taczaka i Garncarskiej rozpocznie się już na początku maja. Poznańskie Inwestycje Miejskie podpisały umowę z wykonawcą robót budowlanych, a w najbliższy czwartek odbędzie się spotkanie informacyjno-organizacyjne z mieszkańcami i przedsiębiorcami przebudowywanych ulic.

Na obu ulicach ma zostać uspokojony ruch kołowy. Pojawi się więcej zieleni, co ma wzbogacić i uatrakcyjnić okolicę. Większą dostępność zapewni usunięcie barier architektonicznych. Dodatkowo, dzięki uporządkowaniu miejsc parkingowych będzie możliwa sprawna obsługa lokali usługowych.

Ulice: Taczaka i Garncarska staną się tzw. strefą zamieszkania. Wjazd i wyjazd z nich odbywać się będzie poprzez wyniesiona przejazdy z ulic Kościuszki, Ratajczaka i Święty Marcin.

Prace budowlane rozpoczną się 6 maja. Obie ulice zostaną wówczas zamknięte dla ruchu publicznego. Możliwy będzie dojazd do posesji dla mieszkańców, a także dojazd do parkingów w podwórzach oraz dostawy do lokali usługowych.

"Równolegle do robót prowadzonych przez wykonawcę wybranego przez PIM, prace na ul. Taczaka i Garncarskiej prowadzić będą gestorzy sieci ciepłowniczej i gazowej. Koordynacja działań modernizacyjnych wszystkich podmiotów pozwoli przeprowadzić wszystkie niezbędne prace na raz, w jednym terminie, a tym samym ograniczyć czas trwania inwestycji i związane z nią niedogodności dla mieszkańców"
Poznańskie Inwestycje Miejskie

W najbliższy czwartek, 25 kwietnia, o godzinie 17:00 w SP numer 75 przy ul. Powstańców Wielkopolskich, odbędzie się spotkanie informacyjno-organizacyjne z mieszkańcami i przedsiębiorcami działającymi na przebudowywanych ulicach.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA