"Podziel się posiłkiem z bezdomnymi" i Jadłodzielnia Wildecka zachęcają do dzielenia się nadmiarem świątecznego jedzenia

Autor: A. Karczewska fot. Jadłodzielnia Wildecka FB
REKLAMA

Choć co roku w wielu domach pojawiają się obietnice, by „następnym razem przygotować mniej jedzenia”, to w zdecydowanej większości polskich domów po świętach zostaje go zdecydowanie za dużo i trudno jest je zagospodarować. Po raz kolejny można się nim podzielić z tymi, którzy tego potrzebują, biorąc udział w akcji „Podzielmy się posiłkiem z bezdomnymi” lub przychodząc do Jadłodzielni Wildeckiej.

Akcja „Podzielmy się posiłkiem z bezdomnymi” organizowana jest od 2015 roku na terenie całej Polski. Organizatorzy zachęcają Polaków, by zamiast wyrzucać jedzenie, które zostaje po Świętach, podzielić się nim z bezdomnymi i ubogimi, przekazując je do miejscowych jadłodajni.

Tegoroczna akcja trwa od 22 do 24 kwietnia. Jedzenie można przekazywać na dwa sposoby - zawieźć je bezpośrednio do jadłodajni lub zamówić transport. W tym drugim przypadku, umówiony kierowca odbierze jedzenie i zawiezie je do celu za darmo. By umówić się z kierowcą należy wypełnić formularz dostępny online.

Ci, którzy mogą zorganizować transport we własnym zakresie, powinni udać się do jednej z dwóch jadłodajni biorących udział w akcji:

Caritas pod wezwaniem Św. Urszuli Ledóchowskiej przy ul. Taczaka 7/16 (otwarte codziennie od 9:00 do 21:00) lub Caritas Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi przy ul. Niegolewskich 23 (godziny otwarcia 10:00-19:00). W obu jadłodajniach jedzenie można dowozić przez cały rok, nie tylko w czasie akcji.

Możliwe jest także przekazanie jedzenia w inny sposób, np. przynosząc to, co zostało do Jadłodzielni Wildeckiej, z której korzystać może każdy. Jadłodzielnia, którą opiekuje się Wildecka Inicjatywa Lokalna WILdziane działa na straganie numer 78 na Rynku Wildeckim przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Tu jednak ważne, by pamiętać, że nie jest dostępna na miejscu lodówka, dlatego nie należy przynosić produktów wymagających warunków chłodniczych. Zasady Jadłodzielni Wildeckiej dostępne są online.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA