Lekarze wyrazili zgodę na przesłuchanie kierowcy karetki, która brała udział w wypadku w Puszczykowie

Autor: A. Karczewska fot. mł. Kpt. Łukasz Sokołowski KM PSP Poznań
REKLAMA

Kierowca karetki, w którą uderzył pociąg na przejeździe kolejowym w Puszczykowie może zostać przesłuchany przez śledczych. Lekarze wyrazili zgodę na rozpoczęcie czynności śledczych z udziałem pacjenta.

Do tragicznego wypadku doszło 3 kwietnia 2019 w Puszczykowie. Na zamykający się przejazd kolejowy wjechała karetka pogotowia, która po zamknięciu szlabanów „utknęła” na torowisku. Na ujawnionych nagraniach z wypadku widać, jak kierowca próbował ustawić pojazd wzdłuż torów licząc, że uda mu się w ten sposób uniknąć zderzenia. Niestety, rozpędzony pociąg uderzył w karetkę, przepychając ją na znajdujący się na stacji mur, w wyniku czego pojazd został niemal całkowicie zmiażdżony.

W karetce znajdowały się trzy osoby - kierowca, lekarz oraz ratownik. Dwaj ostatni ponieśli śmierć na miejscu, a kierowca w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala. Poszkodowany był świadomy, gdy był przyjmowany do placówki, jednak lekarze nie wyrazili zgody na jego przesłuchanie. Mężczyzna przeszedł operację i został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. Po wybudzeniu został przetransportowany do szpitala w Poznaniu przy ul. Szwajcarskiej, gdzie przeszedł kolejną operację.

Jak poinformował rzecznik poznańskiego szpitala, mężczyzna przeszedł zabieg rekonstrukcji złamania miednicy i początkowo przebywał na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej. Obecnie przebywa na Oddziale Chirurgii Urazowej i Obrażeń Wielonarządowych.

Lekarze określają jego stan jako dobry i wyrazili zgodę na przesłuchanie przez prokuraturę. Jak twierdzą, z medycznego punktu widzenia, nie ma przeciwwskazań do takiego działania.

Poznańska Prokuratura nie podjęła jeszcze decyzji o tym, kiedy śledczy dokonają przesłuchania. Na razie zbierane są dowody w sprawie.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA