Jutro mecz Lecha Poznań z Legią Warszawa. Wojewoda otrzymał szczegółowy raport od służb mundurowych na temat zabezpieczenia spotkania

Autor: A. Karczewska fot. Gabinet Wojewody
REKLAMA

Już jutro na poznańskim stadionie przy ul. Bułgarskiej Lech Poznań zagra z Legią Warszawa. Ubiegłoroczne wiosenne spotkanie obu drużyn skończyło się „zadymą” na trybunach i karami dla Kolejorza. Choć włodarze klubu nie spodziewają się kompletu publiczności, to jutrzejszy mecz został zakwalifikowany jako „mecz podwyższonego ryzyka”.

Mecze Lecha z Legią zawsze budzą ogromne emocje wśród kibiców obu klubów. Każdorazowo określane są także jako „szlagiery” danej kolejki Ekstraklasy lub spotkań pucharowych.

Dzień przed meczem zarządzono posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Bezpieczeństwa Imprez Masowych. Wojewoda wielkopolski rozmawiał z przedstawicielami klubu oraz służb mundurowych na temat możliwych zagrożeń oraz zastosowanych środków bezpieczeństwa w związku ze spotkaniem.

Przedstawiciele klubu poinformowali, przede wszystkim na podstawie ilości sprzedanych biletów, że na trybunach prawdopodobnie nie zasiądzie komplet publiczności. Organizatorzy spotkania oraz służby poinformowały jednak o pełnym przygotowaniu do działania i zabezpieczenia imprezy.

Spotkanie zostało zakwalifikowane jako „mecz podwyższonego ryzyka”, dlatego wojewoda otrzymał od służb szczegółowy raport dotyczący zabezpieczenia meczu.

Początek spotkania Lecha z Legią w środę, o godzinie 20:30.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA