Jacek Jaśkowiak spotkał się z dyrektorami poznańskich liceów i techników

Autor: A. Karczewska fot. UMP vid. x-news
REKLAMA

Jacek Jaśkowiak spotkał się z dyrrektorami poznańskich liceów i techników. Podczas spotkania z prezydentem miasta rozmawiano o trwającym ogólnopolskim strajku nauczycieli oraz zbliżających się egzaminach maturalnych.

Prezydent Poznania zapewnił, że władze miasta rozumieją postulaty strajkujących nauczycieli i pracowników oświaty, jednak zwrócił uwagę na zbliżające się egzaminy maturalne. Jacek Jaśkowiak chciał poznać opinie dyrektorów szkół na ten temat.

Aby maturzyści mogli przystąpić do egzaminów muszą odebrać świadectwo ukończenia szkoły, czyli musza oficjalnie zakończyć edukację w szkole średniej. Rok szkolny kończy się dla nich 26 kwietnia i do tego czasu w szkołach muszą odbyć się rady klasyfikacyjne, podczas których zostaną zatwierdzone oceny.

W Poznaniu na 43 szkoły ponadpodstawowe jedynie 14 przeprowadziło już rady.

Jacek Jaśkowiak przedstawił dyrektorom propozycję Unii Metropolii Polskich, w skład zarządu której wchodzą prezydenci największych polskich miast. Zakłada ona zawieszenie strajku do września i kontynuowanie go w nowym roku szkolnym, przed wyborami parlamentarnymi.

Prezydent podkreślił jednak, że to jest jedynie propozycja, a strajkujący mają prawo zdecydować się na inne rozwiązanie.

W czasie spotkania prezydent podkreślił także, że edukacja jest dla Miasta Poznań jednym z priorytetów, a ponad 25% miejskiego budżetu przeznaczanych jest na oświatę, w tym na budowanie i remonty szkół, by zapewnić jak najlepsze warunki nauki i pracy zarówno dzieciom jak i nauczycielom.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA