Bez kabla wygodniej – kupujemy odkurzacz bezprzewodowy

Autor: Redakcja serwisu www.codziennypoznan.pl foto. archiwum
REKLAMA

Okres przedświąteczny skłania nas wszystkich do rozpoczęcia porządków, które często stanowią najbardziej przez nas znienawidzony obowiązek domowy. Bardzo nie lubimy konieczności przecierania kurzy i wspinania się na chwiejące się stołki, aby ściągnąć pudełka z najwyższych szafek. Odkładamy sprzątanie na ostatnią chwilę i liczymy na to, że być może wszystkie dywany i wszystkie podłogi wyczyszczą się same. Niestety, coś takiego nigdy nie ma miejsca. 

Najlepszą metodą, aby wyrobić się z czyszczeniem mieszkania na Wielkanoc bądź jakiekolwiek inne święto - jest odpowiednie przygotowanie się. Jeżeli już kilka dni wcześniej zaczniesz sobie powoli sprzątać wyznaczone powierzchnie bądź pokoje – nie przytłoczy się ilość porządków jaką przyjdzie Ci wykonać zaledwie dzień wcześniej. Oczywiście, każdemu zdarza się unikać nieprzyjemnych obowiązków tak długo, jak to tylko możliwe. Ale możesz nam zaufać - im szybciej się do tego zabierzesz – tym mniej bolesny będzie dla Ciebie cały ten proces. Producenci doskonale zdają sobie sprawę z tego, że w tym okresie jesteśmy skłonni do zakupu każdego produktu, który tylko mógłby pomóc nam w poradzeniu sobie z porządkami chociaż trochę sprawniej. Dlatego też jest to niezbyt dobry czas na zakup wszelkiego rodzaju tymczasowych środków i specyfików, które mają np. szybciej umyć nam podłogę bądź lustra. Z wyposażeniem się w takie magiczne środki lepiej poczekaj na trochę spokojniejszy okres, gdy ich ceny znacznie spadną a i ty będziesz jednak bardziej obiektywny w swoich wyborach. Jest jednak taka grupa sprzętów, które możesz zakupić trochę wcześniej i to one będą stanowiły twoją sekretną broń na czas wzmożonej walki z brudem. Są to przede wszystkim elektryczne mopy, szczotki i bezprzewodowe odkurzacze. W poniższym tekście poświęcimy swoją uwagę tym ostatnim. To właśnie użycie odkurzaczy, których nie musisz podłączać do prądu może znacznie usprawnić proces sprzątania, gdyż ułatwiają one dotarcie w najbardziej niedostępne miejsca i jednocześnie przyspieszają twoją pracę dając Ci czas na więcej odpoczynku. Dalsza część tekstu dostarczy Ci wszelkich niezbędnych informacji na temat tego urządzenia i jego dostępnych rodzajów.

Ranking odkurzaczy bezprzewodowych 

Pierwszą rzeczą jaką powinieneś zrobić to udać się na stronę https://topowe-agd.pl/odkurzacze/bezprzewodowe/ i zobaczyć ranking opisujący każdy dobry odkurzacz bezprzewodowy, jaki jest dostępny na rynku oraz opinie na jego temat. W ten sposób zorientujesz się od razu w tym, co interesuje Cię najbardziej i na jakich parametrach zależy Ci w szczególności. Są one opisane w sposób jasny i zrozumiały, więc nie będziesz mieć problemu z ich rozszyfrowaniem. 

Tym, na co musisz zwrócić szczególną uwagę patrząc na ranking jest to, czy odkurzacz bezprzewodowy posiada dobry akumulator. Cała idea zakupu tego sprzętu opiera się na możliwości sprzątnięcia swojego mieszkania bez konieczności siłowania się z kablem i przełączaniem odkurzacza pomiędzy gniazdkami elektrycznymi w każdym pomieszczeniu. Jeżeli wybrany przez Ciebie model gwarantuje raczej krótki czas pracy odkurzacza to możesz rozczarować się jego działaniem. 

Opinie podkreślają także, że odkurzacz bezprzewodowy powinien być stosunkowo lekki. Dzięki temu używanie go w całym domu nie będzie dla Ciebie problemem i łatwo przeniesiesz go z pokoju do pokoju.  Będzie to szczególnie ważne, gdyż zajmuje on trochę miejsca więc konieczne będzie zaniesienie go do składziku bądź szafy. Przede wszystkim jednak niższa waga zapewni lepszy komfort i pozwoli na swobodniejsze poruszanie się po domu wraz z odkurzaczem. 

Ceny sprzętu 

Cena za odkurzacz bezprzewodowy będzie różna w zależności od wspomnianych wcześniej parametrów. Oczywiście, więcej przyjdzie Ci zapłacić za taki model, który gwarantuje nawet do ponad 60 minut nieprzerwanej pracy. Różna może być także pojemność worka, a to z kolei wpływa na to, jak często musisz przerywać sprzątanie, aby opróżnić dany pojemnik. Wszystko to jest bardzo istotne, jeżeli zależy Ci na zakupie sprzętu, który będzie służył Ci przez wiele lat. Warto poświęcić trochę więcej czasu i być może nawet trochę więcej pieniędzy - na to, aby uczynić obowiązek czyszczenia podłóg z kurzu przynajmniej odrobinę bardziej znośnym. 

Przy zakupie zwróć też uwagę na to, że cena za odkurzacz bezprzewodowy może świadczyć o jego jakości i ilości posiadanych szczotek. Im więcej jest ich w zestawie, tym łatwiejsze będzie sprzątanie i lepiej sprzątniesz np. przestrzeń za kaloryferami bądź kurz na żyrandolu. Niektóre z nich posiadają nawet specjalne dysze do czyszczenia materacy bądź tapicerek. Jeżeli posiadasz w swoim mieszkaniu zwierzęta, to poszukaj też szczotki do usuwania sierści - wszyscy wiemy jak uciążliwy może być to problem.                                                                                                                                                                    

Zanim kupisz 

Dobrym pomysłem, zanim kupisz odkurzacz bezprzewodowy, może być lista wymieniająca zalety i wady tego produktu. Rozpisz sobie na kartce w jaki sposób może on ułatwić twoje codzienne życie i dlaczego jego zakup to idealne rozwiązanie dla twojego domu. W ten sposób będziesz mieć pewność, że jest to odpowiedzialny i przemyślany krok – a nie impulsywny zakup spowodowany chwilową modą bądź kaprysem. 

Pamiętaj, że zalety jakie posiada odkurzacz bezprzewodowy zostały już przetestowane i sprawdzone przez setki użytkowników, czyli ludzi takich samych jak ty - możesz więc zaufać ich opiniom. 

Dostępne marki 

Jeżeli przejrzałeś wymieniony wcześniej ranking to wiesz już, że największą popularnością cieszy się odkurzacz bezprzewodowy marki Bosh, PhilipsDyson. Są to sprzęty sprawdzone przez ogromną ilość ludzi, którzy przetestowali ich działanie i są nim w pełni usatysfakcjonowani. Przede wszystkim charakteryzuje je wysoka jakość zarówno w wykonaniu jak i spełnianiu swoich funkcji. Na pewno nie pożałujesz wydanych pieniędzy. 

Marki Bosh, PhilipsDyson, choć oferują tutaj odkurzacz bezprzewodowy, słyną również z produkcji innych sprzętów użytku domowego. Wiesz dzięki temu, że od lat cieszą się zaufaniem ludzi na całym świecie i prawidłowo wywiązują się ze swojego zadania. 

Jak wybrać? 

Nie przerażaj się tym, że nie wiesz jeszcze jaki odkurzacz bezprzewodowy wybrać dla siebie. To zupełnie normalne, gdyż rynek oferuje naprawdę dużo możliwych opcji. Przede wszystkim zastanów się nad tym, co jest Ci potrzebne – czy będzie to lekki sprzęt, długi czas pracy, dodatkowe dysze czy końcówki? Wejdź na stronę https://topowe-agd.pl/, a odkurzacz bezprzewodowy jaki potrzebujesz będzie na wyciągnięcie ręki. Jedyne co musisz zrobić to podjąć odpowiedzialną decyzję i chwile się nad nią zastanowić. Przestań męczyć się kilkudniowym sprzątaniem, przedświąteczny czas powinien być dla Ciebie przyjemnością i czasem na refleksje – a nie tylko stresem wywołanym koniecznościom odkurzenia podłóg i sufitów.  

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA