Prokuratura zapowiada apelację po wyroku sądu w sprawie śmierci Ewy Tylman

Autor: A. Karczewska fot. xnews
REKLAMA

Poznańska Prokuratura zapowiada apelację od wyroku poznańskiego sądu w sprawie uniewinnienia Adama Z., który oskarżony był o zabójstwo z zamiarem ewentualnej swojej koleżanki, Ewy Tylman.

Po trwającym ponad 2 lata procesie, sąd wydał dziś wyrok, w którym uniewinnił oskarżonego od zarzucanego mu czynu. W uzasadnieniu podano, że prokuraturze nie udało się przedstawić dowodów na winę Adama Z., w tym ustaleń co do tego, co działo się z oskarżonym i pokrzywdzoną pomiędzy godziną 03:26 kiedy po raz ostatni objęły ich razem kamery monitoringu, a godziną 03:31 kiedy Adam Z. pojawił się ponownie w oku kamery udając się do domu.

Sąd podkreślił także, że oskarżony nie miał motywu, by doprowadzić do śmierci koleżanki. Zdaniem sądu, notatka policyjna, z której wynikało, że Adam Z., miał przyznać się do wepchnięcia Ewy Tylman do Warty nie jest wystarczającym dowodem w sprawie.

Prokuratura uważa, że sąd niezasadnie nie dał wiary zeznaniom trzech funkcjonariuszy KMP w Poznaniu, którym oskarżony miał przedstawić wersję wydarzeń przyjętą potem przez oskarżenie.

„W swych zeznaniach funkcjonariusze policji, opisując rozmowę z Adamem Z., podali szczegóły, które znać mógł tylko sprawca tego przestępstwa. Ustalony w postępowaniu przygotowawczym przebieg zdarzeń zdaniem prokuratury znalazł pełne potwierdzenie w przeprowadzonych potem dowodach - m.in.: opiniach kryminalistycznych biegłych, w tym z zakresu antropologii i inżynierii wirtualnej, a także w ujawnionych na miejscu zdarzenia śladach, zabezpieczonym zapisie monitoringu, protokołach oględzin i eksperymencie procesowym oraz przesłuchanych świadków.”
Prokuratura Okręgowa w Poznaniu


Prokuratura uważa, że zgromadzone przez nią dowody łączą się w logiczny ciąg zdarzeń i nie ma podstaw do uznania, że którykolwiek z nich jest nieprawdziwy.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA