Poznań pozyskał od Kościoła teren przy Parku Chopina w zamian za działkę przy ul. Milczańskiej. Będzie łatwiejsze przejście z Rynku na ul. Podgórną

Autor: AK fot UMP
REKLAMA

Miasto Poznań porozumiało się z Kościołem w sprawie zamiany działek na terenie stolicy Wielkopolski. Dzięki temu, Miasto zyska działkę przy parku Chopina, a kościół udział w nieruchomości przy ul. Milczańskiej.

Działka, na której zależało Miastu jest częścią tzw. drugiego dziedzińca na terenie UMP przy placu Kolegiackim. Dzięki porozumieniu z Kościołem i pozyskaniem terenu, miasto ujednoliciło własność całego obszaru między tyłami dawnego kolegium jezuickiego i kościoła farnego a Parkiem Chopina.

Jacek Jaśkowiak zwraca uwagę na strategiczny w kontekście rewitalizacji obszaru staromiejskiego wymiar sprawy. Pozyskanie działki przez Miasto pozwoli na utworzenie swobodnego przejścia dla mieszkańców i turystów między Starym Miastem a ul. Podgórną.

Z kolei pozyskanie udziału w nieruchomości przy ul. Milczańskiej oznacza dla Kościoła, że może zrealizować tam zabudowę sakralną.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA