Rewolucja w Lechu Poznań. Po sezonie klub opuści co najmniej 10 zawodników

Autor: A. Karczewska fot. Mikołaj Rój archiwum
REKLAMA

Lech Poznań oficjalnie potwierdził krążące od pewnego czasu plotki o rewolucji, jaka ma nastąpić w składzie. Władze Kolejorza zapowiedziały, że po sezonie klub opuści 10 zawodników, ale przebudowa zespołu może oznaczać także kolejne rozstania.

Jak poinformował Piotr Rutkowski, wiceprezes Lecha Poznań, już na początku roku podjęto decyzję o przebudowie i odmłodzeniu składu, jednak poprzedni sztab szkoleniowy poprosił, by tymczasowo nie ogłaszać informacji. Wiceprezes zaznacza, że decyzja została podjęta bez względu na to, jakie byłyby osiągięcia zespołu w tym sezonie.

"Po pierwsze, doszliśmy bowiem do wniosku, że średnia wieku drużyny jest zbyt wysoka i potrzebne są poważne zmiany oraz odmłodzenie, w tym kierunku będziemy działać. Po drugie i najważniejsze, uznaliśmy że obecna ekipa jest po przejściach i ma na koncie tyle przegranych, zwłaszcza w kluczowych momentach ostatnich sezonów, że najwyższa pora wpuścić jak najwięcej świeżej krwi do naszej szatni"
Piotr Rutkowski, wiceprezes klubu odpowiedzialny za sprawy sportowe

Zgodnie z komunikatem, zarząd klubu wraz z dyrektorem sportowym podjął decyzję o nieprzedłużaniu wygasających 30 czerwca kontraktów z Matusem Putnockym, Jasminem Buriciem, Marcinem Wasielewskim, Nikolą Vujadinoviciem, Maciejem Gajosem oraz Łukaszem Trałką. Z kolei po okresie wypożyczenia do swoich klubów wrócą Rafał Janicki, Vernon De Marco i Dimitris Goutas. Natomiast wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy otrzymał Mihai Radut i on także pożegna się z Bułgarską.

Jednocześnie zaznaczono, że to prawdopodobnie nie koniec rozstań. Istnieje prawdopodobieństwo, że po sezonie kluby zmienią Darko Jevtić i Robert Gumny. Obaj są w kręgu zainteresowań klubów z dobrych lig europejskich. Klub podkreślił jednak, że bardzo zależy mu na tym, by zatrzymać w Poznaniu Christiana Gytkjaera, ale władze zdają sobie sprawę z tego, że dobra postawa zawodnika podnosi zainteresowanie nim innych klubów.

Zapowiedziano także, że już pod koniec tego sezonu w składzie Kolejorza ma pojawiać się więcej młodych piłkarzy.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA