Będą nowe połączenia w ramach Poznańskiej Kolei Metropolitalnej

Autor: A. Karczewska fot. Stowarzyszenie Metropolia Poznań
REKLAMA

Jeszcze w tym roku pasażerowie wielkopolskiej kolei będą mogli skorzystać z nowych połączeń w ramach Poznańskiej Kolei Metropolitalnej. Umowę w tej sprawie podpisano dziś w Urzędzie Marszałkowskim.

Obecnie pociągi w ramach Poznańskiej Kolei Metropolitalnej kursują na pięciu liniach z Poznania do: Grodziska Wielkopolskiego, Nowego Tomyśla, Jarocina, Swarzędza i Wągrowca.

Dzięki podpisanemu dziś porozumieniu, jeszccze w tym roku pasażerowie zyskają kolejne. Przedłużona zostanie linia do Swarzędza, która będzie sięgać aż do Kostrzyna, a także uruchomiona zostanie nowa na linii Poznań-Gniezno.

Przedstawiciele województwa wielkopolskiego oraz gmin i powiatów leżących na trasie nowej linii kolejowej podpisali dziś deklarację udziału samorządów we współfinansowaniu Poznańskiej Kolei Metropolitalnej.

W ubiegłym roku Koleje Wielkopolskie przewiozły około 11 mln pasażerów. To o ponad 2 mln więcej osób niż w roku 2017. Jak zauważa m.in. Miasto Poznań, wpływ na zwiększone zainteresowanie transportem kolejowym miało uruchomienie połączeń realizowanych w ramach Poznańskiej Kolei Metropolitalnej.

"Obserwujemy, że na liniach, gdzie uruchomiliśmy kolej metropolitalną na przestrzeni ostatnich miesięcy ruch wzrósł o 16 - 20%, to jest ogromna liczba "
Wojciech Jankowiak, wicemarszałek województwa wielkopolskiego
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA