Uczniowie przeszli przez centrum miasta solidaryzując się z protestującymi nauczycielami i pracownikami oświaty

Autor: A. Karczewska
REKLAMA

W poniedziałkowe popołudnie przez centrum miasta przeszedł „Spacer solidarnościowy z pracownicami i pracownikami oświaty” zorganizowany przez inicjatywę Solidarni Uczniowie, która zawiązała się w ubiegłym tygodniu. Była to kolejna z manifestacji solidarności ze strajkującymi nauczycielami jakie odbyły się w Poznaniu w ostatnim czasie.

Uczniowie „skrzyknęli się” na portalu Facebook. Wyruszyli z Placu Wolności, skąd przeszli trasą przez ul. Paderewskiego, Stary Rynek, Wrocławską, Półwiejską, Królowej Jadwigi, al. Niepodległości, Ratajczaka, św. Marcin, by znów dotrzeć do Placu Wolności.

W grupie przeważali nastolatkowie z poznańskich liceów, ale pojawili się również przedstawiciele młodszego pokolenia. Wśród haseł wykrzykiwanych przez młodych można było usłyszeć m.in. „Równość, Wolność, Edukacja” i „Solidarni z Nauczycielami”.

To nie pierwsza manifestacja poparcia. Podobny marsz odbył się także w ubiegłym tygodniu, a w czwartek kilka tysięcy osób zebrało się na Placu Wolności i okolicznych ulicach w ramach Łańcucha Światła z Wykrzyknikiem.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA