Pierwszy dzień egzaminów ósmoklasistów bez przeszkód w Poznaniu

Autor: AK fot. pixabay/poglądowa
REKLAMA

Jak informuje Urząd Miasta, dzisiejszy pierwszy dzień egzaminów ósmoklasistów w poznańskich szkołach przebiegł zgodnie z planem. W placówkach oświatowych w Poznaniu, podobnie jak w całej Polsce, nadal trwa akcja strajkowa. W poniedziałek wycofały się z niej jednak kolejne cztery przedszkola.

Z danych Urzędu Miasta wynika, że w proteście udział bierze obecnie 190 placówek. Trzy przedszkola wycofały się ze strajku w ubiegłym tygodniu (numer 48, 68 i 160). W poniedziałek dołączyły do niech kolejne cztery - numer 17, 21, 71 oraz 117. Oznacza to, że w tych placówkach zapewniona jest opieka nad dziećmi.

Dzisiejszy pierwszy z egzaminów ósmoklasistów przebiegł w Poznaniu bez problemów. Wydział Oświaty nie otrzymał zgłoszeń o jakichkolwiek problemach dotyczących skompletowania komisji i przeprowadzenia egzaminu.

Na razie nie ma również informacji o tym, by wtorkowe miały się nie odbyć.

Miasto przypomina jednak, że bez względu na to, czy egzamin w danej placówce się odbędzie czy nie, uczeń ma obowiązek stawienia się w szkole w każdym dniu egzaminu. Zawieszenie zajęć oraz możliwe trudności w organizacji sprawdzianu nie są przesłanką do braku obecności ucznia w dniu rozpoczęcia egzaminu. Uczniowie zostaną poproszeni o podpisania listy obecności, która będzie zabezpieczona do dalszych działań w razie niemożności przeprowadzenia egzaminu.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA