Nowy mural w tunelu przy Cytadeli. Stworzyli go poznańscy uczniowie

Autor: AK. fot. Tomasz Dworek/ Rada Osiedla Stare Miasto
REKLAMA

Uczniowie koła społecznego „Każdy może być sobą” z XII LO w Poznaniu wraz z rówieśnikami z innych szkół dołączyli do akcji „Poznań bez nienawiści” i namalowali nowy mural w Poznaniu, jednocześnie zamalowując wulgarne napisy, które znajdowały się na ścianie w tunelu, który łączy ul. Północną i Kutrzeby z Cytadelą. Tematem nowego malunku jest traktowanie zwierząt przez człowieka.

Przygotowania do akcji trwały kilka miesięcy. Uczniowie pracowali pod opieką Grzegorza Myćki z Uniwersytetu Artystycznego. Rok temu, w ramach festiwalu Poznań Art Week wykonano wielkoformatowe malowidło o tematyce tolerancji w jednym z przejść podziemnych w Poznaniu. Powstał także mural przy ul. Estkowskiego.

Do inicjatywy, poza uczniami szkolnego koła XII LO, dołączyły dzieci i młodzież z innych poznańskich szkół.

Na ścianie tunelu, który łączy ul. Północną i ul. Kutrzeby z Cytadelą, do tej pory znajdowały się wulgarne hasła i napisy. Uczniowie najpierw dokładnie oczyścili mur, zamalowując wulgaryzmy, a następnie przystąpili do pracy nad muralem. Widać było wzajemną pomoc i współpracę całej grupy.

W grafitti przeważa kolor niebieski, a uczniowie skupili się na tematyce traktowania zwierząt przez człowieka. Chcą w ten sposób skłonić przechodniów do refleksji i zwracania uwagi na otaczającą ich rzeczywistość. Jak podkreślała także opiekunka projektu, inicjatorzy mają nadzieję, że uda się w ten sposób uruchomić kolejne działania, które będą miały na celu zwiększenie bezpieczeństwa w tym rejonie.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA