Najlepsi piłkarze i piłkarki z Wielkopolski zagrają na PGE Stadionie Narodowym

Autor: Mateusz Menkina fot. materiały prasowe
REKLAMA

Wieli finał akcji „Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” odbędzie się już w tegoroczną majówkę w Warszawie. Aby zakwalifikować się do tych rozgrywek trzeba było jednak przejść eliminacje wojewódzkie. te odbyły się na Stadionie Miejskim w Kaliszu.

Kalisz gościł na swoich boiskach ponad 120 drużyn chłopców i dziewczynek z całego województwa. Łącznie przez 3 dni rozegrano 217 spotkań w trzech różnych kategoriach wiekowych. Wśród zwycięzców znaleźli się wśród chłopców UKS Akademia Piłkarska Reissa Poznań (kategoria do lat 8), SP 78 Poznań (U-10) i Witaszaków Witaszyce (U-12), a także dziewczynki z UKS-u Akademia Talentów Krotoszyn (U-8), GSS-u Grodzisk Wielkopolski (U-10) i Lecha Poznań Football Academy (U-12).

Wielki Finał co roku odbywa się przed finałem Pucharu polski na Stadionie Narodowym w Warszawie. Co ciekawe turnieje kwalifikacyjne rozgrywane są co roku w innym miejscu.

"Chcemy rozpropagować ideę Turnieju w całym regionie, dlatego gospodarzem każdej kolejnej edycji jest inny okręg. Dzięki temu całe województwo może kibicować młodym talentom"
– tłumaczył Piotr Kościelny, członek zarządu Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej


Turniej finałowy akcji „Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarka” odbędzie się od 29 kwietnia do 2 maja na PGE Narodowym w Warszawie.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA