W poniedziałek początek prac na ul. Warszawskiej i Rondzie Śródka. Zmiany dla pasażerów transportu publicznego

Autor: Codzienny Poznań AK ZTM Poznań fot. redakcja,mapa: ZTM Poznań
REKLAMA

W poniedziałek, 15 kwietnia, rozpoczną się zaplanowane na ten rok prace związane z wymianą sieci trakcyjnej w ciągu ul. Warszawskiej oraz węzła rozjazdowego na Rondzie Śródka. Oznacza to zmiany dla pasażerów transportu publicznego.

Rozpoczynające się w poniedziałek prace będą pierwszym etapem remontów zaplanowanych na ten rok na Rondzie Śródka i okolicznych trasach. Obejmie on wymianę sieci trakcyjnej na ul. Warszawskiej oraz węzła rozjazdowego na rondzie Środka od strony ul. Warszawskiej.

Z uwagi na prowadzone prace konieczne będzie wyłączenie z użytkowania torowiska na ul. Warszawskiej.

Zmianione zostaną trasy linii tramwajowych numer 6 i 8, a w zamian uruchomiona zostanie autobusowa linia za tramwaj T6. Dodatkowo, na podstawie umowy ze Swarzędzkim Przedsiębiorstwem Komunalnym, na odcinku Rondo Śródka-Miłostowo pasażerowie będą mogli podróżować – na podstawie biletów ZTM – autobusami swarzędzkich linii nr 401, 405, 406 i 407.

Linie tramwajowe numer 6 i 8 zostaną skierowane do pętli Zawady.

Prace, a tym samym zmiany na trasach, obowiązywac będą do 19 czerwca.

Dla linii T6 wydzielony zostanie peron 0, który powstanie na dawnym postoju Taxi. Autobusy swarzędzkie linii nr 401, 405, 406 i 407 odjeżdżają ze stanowisk znajdujących się przy peronie 2. Tymi liniami będzie można dojeżdżać – na podstawie biletów ZTM – do Miłostowa. Co ważne, podróżując dalej w kierunku Antoninka i Swarzędza trzeba będzie mieć ważny bilet Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej - bilety ZTM nie będą obowiązywać za Miłostowem.

Linia nr T6 obsługiwana będzie przez MPK Poznań, a jej rozkład jazdy będzie dopasowany do kursów linii swarzędzkich. Oznacza to, że autobusy będą przyjeżdżać na przystanki z częstotliwością co ok. 5 minut w godzinach szczytu komunikacyjnego.

Autobusy swarzędzkie w okresie kursowania linii T6 będą zatrzymywać się na wszystkich przystankach na trasie Rondo Śródka – Miłostowo, tych samych, co linia nr T6.

Linia numer 6:

ZAWADY – Podwale – Jana Pawła II – … – JUNIKOWO

Linia numer 8:

ZAWADY – Podwale – Wyszyńskiego – … – GÓRCZYN

Linia T6:

RONDO ŚRÓDKA – Warszawska – MIŁOSTOWO

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA