PSŻ Poznań wygrywa pierwsze spotkanie na własnym torze

Autor: A. Karczewska fot. MC, Hieronim Dymalski
REKLAMA

Poznańskie Skorpiony wygrały pierwsze w tym sezonie spotkanie przed własną publicznością. Na Golęcinie Power Duck Iveston PSŻ Poznań pokonał Zooleszcz Polonię Bydgoszcz 50:40.

O tym, że poznaniacy tęsknią za żużlem można było się przekoać od pierwszych minut spotkania. Na trybunach zasiadły całe rodziny i widać było, że PSŻ Poznań zyskuje kolejne pokolenia kibiców.

Mecz rozpoczął się od wymiany mocnych uderzeń. Pierwsze dwa biegi wygrały Skorpiony w stosunku 5:1, za to w kolejnym podwójnie triumfowała para gości. W czwartym ponownie górą okazali się poznaniacy, by w piątym ustąpić gościom z Bydgoszczy.

Szczególnie zacięty był szósty bieg, który zakończył się remisem 3:3. W siódmym gospodarze ponownie byli lepsi wygrywając 4:2, a tym samym podwyższyli swoje prowadzenie do 24:18.

Od tego momentu Skorpiony coraz częściej dominowały na torze - od remisu 3:3 przez wygraną 4:2 po podwójne zwycięstwo odniesione przez najsłabszą dotąd parę Nowak-Kajzer.

"Po przemieszaniu par drużyna Power Duck Iveston PSŻ Poznań nie wygrała, jednak dwa remisy i przegrana 2:4 po dotknięciu taśmy przez Michała Curzytka wystarczyły do zagwarantowania sobie wygranej przed biegami nominowanymi."
PSŻ Poznań

Pierwszy z biegów nominowanych gospodarze wygrali podwójnie, natomiast ostatni padł łupem gości. Mecz zakończył się jednak wynikiem 50:40 dla PSŻ Poznań.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA