Incydent na Marszu Równości w Gnieźnie. Policja zatrzymała 9 osób

Autor: Codzienny Poznań x-news
REKLAMA

Przez Gniezno przeszedł pierwszy w historii miasta marsz równości. Odbył się pod hasłem "Gniezno – pierwsza stolica równości”. Nie obyło się jednak bez incydentów. Pod koniec marszu grupa kontrmanifestantów próbowała go zablokować. Musiała interweniować policja, zatrzymano 9 osób.

"To mężczyźni, którzy krótko przed zakończeniem marszu równości zaczęli rzucać w policjantów i manifestantów różnego rodzaju przedmiotami. Na szczęście nikomu nic się nie stało, nikt nie odniósł żadnych obrażeń. W najbliższym czasie będą rozliczeni z przestępstw, których się dopuścili. Chodzi o naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy policji, a także zakłócenie legalnego zgromadzenia. Jak się okazało jeden z zatrzymanych mężczyzn miał przy sobie narkotyki, odpowie za używanie środków odurzających. Część osób zatrzymanych musiała poczekać na usłyszenie zarzutów z uwagi na stan upojenia alkoholowego"
Iwona Liszczyńska, policja w Poznaniu

Wcześniej prezydent Gniezna Tomasz Budasz zakazał Marszu Równości z obawy przed zamieszkami w związku ze spotkaniem w tym samym miejscu i czasie różnych manifestacji. Prezydent wskazał, że na 13 kwietnia zapowiedziano w Gnieźnie 18 różnych zgromadzeń publicznych, w tym dwa Marsze Równości i 16 kontrmanifestacji. Sąd Okręgowy w Poznaniu uchylił zakaz prezydenta Gniezna i zezwolił na demonstrację.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA