Trwa budowa placówki opiekuńczo-wychowawczej przy ul. Pamiątkowej

Autor: Mateusz Menkina fot. PIM
REKLAMA

Przy ul. Pamiątkowej do końca listopada zostaną oddane do użytku budynki placówki opiekuńczo-wychowawczej. Zostanie do nich przeniesiony Dom Dziecka nr 2. Obecnie trwają prace wykończeniowe i ocieplanie ścian zewnętrznych.

Według ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej z 9 czerwca 2011 roku "w placówce opiekuńczo-wychowawczej typu socjalizacyjnego, interwencyjnego lub specjalistyczno-terapeutycznego można umieścić, w tym samym czasie, łącznie nie więcej niż 14 dzieci oraz osób, które osiągnęły pełnoletność przebywając w pieczy zastępczej". Dlatego też inwestycja przy ul. Pamiątkowej to kolejny etap standaryzacji poznańskich placówek do wymogów ustawodawcy.
 
Niedawno pierwszą zmodernizowaną placówke otwarto na Naramowicach, przy ul. Sarmackiej i Aragońskiej. Natomiast przy Pamiątkowej powstaną łącznie dwa budynki mieszkalne i jeden administracyjny. Zgodnie z projektem i ustawą każdy z budynków będzie przeznaczony dla maksymalnie 14 wychowanków, którzy mieszkać będą w jedno- lub dwuosobowych pokojach. Będą mogli także korzystać z sali do wypoczynku, pokoju telewizyjnego, pokoju zabaw, miejsca do nauki czy jadalni z kuchnią. Powstanie także pokój dla wychowawców, pokój gościnny oraz pomieszczenia gospodarcze. Obiekty zostana także przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.
 
Natomiast w budynku administracyjnym swoje pomieszczenia będą mieli pedagog, psycholog i logopeda, a także zespół administrujący placówką.
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA