Nie żyje Stanisław Szudrowicz, poznański lekkoatleta, brązowy medalista Mistrzostw Europy

Autor: A. Karczewska fot. pixabay
REKLAMA

W piątek, 12 kwietnia, zmarł Stanisław Szudrowicz, poznański lekkoatleta i brązowy medalista Mistrzostw Europy z 1971 roku w skoku w dal. Sportowiec miał 72 lata.

Szudrowicz urodził się 4 lutego 1947 roku w Poznaniu. Przez wiele lat jako sportowiec związany był z poznańskim klubem Warta. W skoku w dal odnosił międzynardowe sukcesy, jednak największym było zdobycie brązowego medalu podczas Mistrzostw Europy  w 1971 roku. Podczas finałów rozgrywanych w Helsinkach uzyskał wynik 7,87m.

Sześciokrotnie zdobywał medale podczas letnich Mistrzostw Polski. Poza skokiem w dal odnosił sukcesy także w biegu - na 100 metrów oraz sztafecie sprinterskiej.

Po zakończeniu kariery jako sportowiec został trenerem i przez wiele lat związany był z Olimpią Poznań, gdzie zasiadał także we władzach Wielkopolskiego Związku Lekkiej Atletyki. Był również członkiem  Komisji Młodzieżowej PZLA i Zarządu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Szudrowicz był także trenerem głównym grupy sprintu w Wojewódzkiej Kadrze Juniorów, a od 2007 r. trenerem reprezentacji Polski juniorów w skoku w dal.

Zmarł 12 kwietnia 2019 roku. Pogrzeb odbędzie się w środę, 17 kwietnia, o godzinie 14:15 na cmentarzu na Miłostowie.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA