Przedstawiciele 20 miast dyskutowali w Poznaniu o seniorach

Autor: Mateusz Menkina fot. UMP
REKLAMA
Przedstawiciele 20 miast z całej Polski w czwartek dyskutowali o poprawie jakości życia seniorów. W październiku 2017 roku 20 polskich miast zadeklarowało współpracę w obszarze polityki senioralnej.
Z inicjatywy Jacka Jaśkowiaka w październiku 2017 roku prezydenci 21 polskich miast podpisali deklarację współpracy w obszarze polityki senioralnej. Do Poznania przyjechali przedstawiciele samorządów z Warszawy, Krakowa, Łodzi, Gdańska, Gdyni, Wrocławia, Szczecina, Bydgoszczy, Częstochowy, Kołobrzegu, Lublina, Olsztyna, Ostrowa Wlkp., Radomia, Słupska, Torunia i Zielonej Góry.
W debacie uczestniczyli także przedstawiciele Miejskiej Rady Seniorów w Poznaniu, Centrum Inicjatyw Senioralnych i Powiatowego Urzędu Pracy. Podczas spotkania wymieniono się doświadczeniami związanymi z działaniami międzypokoleniowymi jakie podejmuje się w danym mieście.
"Współpraca z seniorami to jeden z najważniejszych elementów polityki miasta. Nie polega ona na wzajemnych pochlebstwach - to przede wszystkim rzetelne i krytyczne rozmowy, dzięki którym ulepszamy naszą ofertę dla seniorów. Wkrótce będziemy wprowadzać kolejne ułatwienia - np. nieodpłatne mycie okien dla tych, którzy mieszkają samotnie. Kompleksowa oferta dla starszych mieszkańców miasta pozwala im jak najdłużej żyć aktywnie i w swoim środowisku"
Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania
Poznań w ostatnich latach jest bardzo aktywny w obszarze polityki senioralnej. W mieście działa Poznańska Złota Karta, która upoważnia do korzystania z ulg i rabatów. Ponadto działa także bezpłatny pakiet Poznań Viva Senior, w skład którego wchodzą liczne usługi dla starszych mieszkańców miasta. Ponadto w lipcu 2016 roku Poznań został przyłączony do sieci Miast Przyjaznych Starzeniu Światowej Organizacji Zdrowia. Skupia ona miasta otwarte na potrzeby osób starszych.  
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA