Nowe, dodatkowe oznakowanie na Świętym Marcinie

Autor: Mateusz Menkina fot. ZDM
REKLAMA

Od czasu otwarcia zrewitalizowanego odcinka ul. Św. Marcin uczestnicy ruchu drogowego narzekali na oznakowanie. Teraz pojawiło się nowe, dodatkowe, które ma ułatwić kierowcom parkowanie na Świętym Marcinie zgodnie z przepisami.

Na ul. Ratajczaka wyznaczono kontrapas rowerowy, na którym nie wolno parkować. Specjalny pas dla rowerów jest oddzielony zamontowanymi na jezdni separatorami. Wymalowano także pomiędzy ulicami 27 Grudnia i Św. Marcin oznaczenie miejsca dla autobusu. Pomimo znaków drogowych w tym miejscu kierowcy parkowali tam swoje samochody osobowe. Takim czynem narażali się na mandat, upomnienie czy założenie blokady.
 
Obecnie nowa część ul. Święty Marcin to strefa zamieszkania. Oznacza to, że można parkować pojazdy zgodnie z przepisami tylko w wyznaczonych miejscach. Te wyznaczone są między innymi zgodnie z zaleceniami Straży MIejskiej i zatwierdzeniem Miejskiego Inżyniera Ruchu.
 
Zarząd Dróg Miejskich przypomina także, że miejsca parkingowe dostępne są także na jezdniach w najbliższej okolicy, ale również na pobliskich parkingach: pod pl. Wolności, w budynku Kupca Poznańskiego, Starego Browaru, Pod Kaponierą i przy ul. Wszystkich Świętych.
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA