Marcinek będzie miał wyremontowaną elewację

Autor: Mateusz Menkina fot. PIM
REKLAMA

W sierpniu 2020 roku zostanie wyłoniony wykonawca, który ma zakończyć remont elewacji gmachu Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Całość inwestycji wyniesie 2,5 mln złotych.

Budynek popularnego Marcinka jest zabytkiem. Gmach liceum został wybudowany w 1903 roku z czerwonej cegły i we wrześniu 1986 roku został on wpisany na listę zabytków. W efekcie remontowych praca zostanie mu przywrócony pierwotny stan architektoniczny, ale również prace wzmocnią i zabezpieczą budynek przed niekorzystnym działaniem środowiska.   

Obecnie budynek Marcinka jest w wielu miejscach zniszczony. Widoczne są ubytki w cegłach, gzymsach, zaprawie, odpadający tynk a także napisy na ścianach. Budynek nie posiada elewacji i od lat narażony jest na destrukcyjne działanie wody.

Po renowacji mury szkoły mają mieć ten sam kolor na powierzchni całego budynku. Ściany mają być także oczyszczone i zabezpieczone przy użyciu specjalistycznych preparatów. Zabiegi konserwacyjne obejmą także schody, okna oraz parapety.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA