Rodzinne Pisankowanie w Muzeum Etnograficznym w Poznaniu

Autor: Rafał Bajer fot. pixabay/poglądowa
REKLAMA

Poznańskie Muzeum Etnograficzne organizuje rodzinne pisankowanie, skierowane przede wszystkim do dzieci.

Wielkanoc to okres, który wielu osobom kojarzy się między innymi z pisaniem pisanek. Malowanie jajek stało się tradycją w wielu domach, ale dla niektórych jest czymś więcej niż tylko zabarwieniem skorupki. Pisanki powstają w wielu technikach, a z jedną z nich będzie można się zapoznać w najbliższą sobotę.

Poprowadzone zostaną specjalne warsztaty, na których zaprezentowana zostanie niecodzienna technika tworzenia batikowych pisanek. Opiera się ona na użyciu podgrzanego pszczelego wosku, który po zabarwieniu i zdjęciu woskowej powłoki daje niezwykłe efekty. W wydarzeniu mogą wziąć udział dzieci od 6. roku życia, które mogą przyjść z rodzicami czy dziadkami. Najmłodsi będą również malować drewniane ptaszki.

Wstęp na pisankowanie jest darmowy, a materiały zapewnia Muzeum Etnograficzne. Należy jednak pamiętać, że konieczne jest zapisanie dziecka na konkretne zajęcia. Blok czasowy od godziny 11:00 jest już w pełni zajęty, ale wciąż pozostały miejsca na godzinę 12:00 (pięć miejsc) oraz na 13:00 (10 miejsc). Zapisać się można telefonicznie, pod numerem 61 852 30 06. Wejście od ulicy Mostowej 7 przez park.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA