Łańcuch Światła z Wykrzyknikiem - tłumy na Placu Wolności w Poznaniu... zatańczyły poloneza!

Autor: Codzienny Poznań AK, fot. @adrianhacia, @MariuszWisniews, @marta_sziszama, @mateuszbogacz, @MMruczyk, @twojciechowski0 Twitter; Łańcuch Światła FB
REKLAMA

Tłumy na Placu Wolności i okolicznych ulicach manifestowały swoje poparcie dla trwającego strajku nauczycieli i pracowników oświaty. Łańcuch Światła z Wykrzyknikiem był organizowany dziś także w innych miastach Polski.

Jak zapowiadali organizatorzy Łańcucha Światła z Wykrzyknikiem, celem akcji było wyrażenie solidarności z protestującymi nauczycielkami, nauczycielami oraz pracownikami oświaty.

W czwartkowy wieczór, pomimo niskiej temperatury, na poznańskim Placu Wolności pojawił się tłum ludzi, którzy gromadzili się nie tylko na samym placu, ale także na sąsiadujących z nim ulicach. Wśród uczestników byli przedstawiciele różnych grup wiekowych oraz społecznych. Udział wzięli m.in. uczniowie poznańskich i podpoznańskich szkół, społecznicy, rodzice uczniów oraz przedstawiciele innych grup zawodowych. Część z nich zabierała głos podkreślając solidarność ze środowiskiem oświatowym i popierając walkę o prawa i godne wynagrodzenie dla nauczycieli i pracowników oświaty.

Uczniowie podkreślali to, jak ważną rolę w ich życiu odgrywają nauczyciele i wychowawcy. Jedna z nastolatek opisała wsparcie, jakie na co dzień otrzymują od nauczycieli angażujących się w ich wychowanie i budowę m.in. poczucia własnej wartości u dzieci i młodzieży. Podkreśliła, że to nauczyciele "dają im powera" i wierzą w nich zachęcając do tego, by nigdy nie poddawali się w drodze doosiągnięcia celu.

Na koniec uczestnicy utworzyli ogromny wykrzyknik - symbol strajku nauczycieli, a następnie... zatańczyli poloneza.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA