Inżyniera kontraktu dla przebudowy Ronda Rataje wyłoni przetarg

Autor: Mateusz Menkina fot. PIM
REKLAMA

Obecnie powstają projekty przebudowy ronda, które powinny być gotowe na początku przyszłego roku. natomiast prace budowlane ruszą po ukończeniu prac Górnym Tarasie Rataj i wybudowaniu mostu Lecha. Teraz Poznańskie Inwestycje Miejskie rozpisały przetarg, który wyłoni inżyniera całego kontraktu dla przedsięwzięcia.

Prace budowlane mają ruszyć na rondzie Rataje wiosną 2020 roku. Zakończenie przebudowy całego ronda przewidywane jest natomiast na drugą połowę 2021 roku. Na przebudowie maja skorzystać pasażerowie, piesi, rowerzyści a także kierowcy.

Przebudowa dotyczyć będzie jednak nie tylko samego ronda. Wzdłuż ulic Bolesława Krzywoustego (na odcinku od ul. Serafitek do ronda), na ul. Jana Pawła II (na odcinku od ul. Kórnickiej do ronda) oraz na ulicy Ludwika Zamenhofa ( na odcinku od ul. Piłsudskiego do ronda), powstanie wydzielone, ciche torowisko tramwajowe, po którym poruszać się będą także autobusy. Na jezdni powstaną także dodatkowe pasy ruchu, przystanki zostaną wydłużone, a nowe perony mają obsługiwać zarówno tramwaje jak i autobusy.

Zmodernizowany zostanie także dworzec Rataje, powstaną nowe chodniki, ścieżki rowerowe czy mała architektura. Posadzone zostana także nowe drzewa w miejsce starych, które będą musiały zostać wycięte w celu przeprowadzenia inwestycji.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA