Futsalistki KU AZS UAM Poznań wystąpią w Europejskiej Lidze Mistrzyń

Autor: Rafał Bajer fot. pixabay/poglądowa
REKLAMA

Futsalistki KU AZS UAM Poznań staną przed historyczną szansą zaprezentowania się w Lidze Mistrzów jako pierwszy polski klub.

European Women’s Futsal Tournament to najbardziej prestiżowe rozgrywki na europejskie arenie futsalowej i nieoficjalnie są odpowiednikiem piłkarskiej Ligi Mistrzów. Do tej pory żaden polski klub nie przystąpił do tego turnieju, dlatego to poznaniankom przypadnie zaszczyt przetarcia tych szlaków.

Nominalnie do rozgrywek miały przystąpić mistrzynie Polski z sezonu 2017/2018, czyli TS ROW Rybnik, lecz klub ten musiał wycofać się z rozgrywek. Właśnie dlatego do Hiszpanii pojadą „Orzełki Weissa”, które zajęły w tych rozgrywkach drugie miejsce.

Mistrzynie Polski z 2016 roku wylecą na turniej w najbliższą sobotę. Same zawody odbędą się z kolei w dniach 16-19 kwietnia i zostaną rozegrane w San Javier. Poznanianki będą miały okazję zmierzyć się z najlepszymi futsalistkami z całej Europy.

Łącznie przed hiszpańską publicznością zaprezentuje się osiem drużyn kobiecych, a KU AZS UAM trafił do Grupy B, w której stanie do walki z rosyjskim FC Aurora Sankt Petersburg, hiszpańskim Jimbee Roldan FSF oraz chorwackim MNK Alumnus Fleger. W drugiej grupie wystąpią SL Benfica, Inter Media Service Kijów, TPP Rotterdam i Kick Off c5 San Donato Milanese. Wszystkie te drużyny są mistrzami swoich krajów.

Drużyna KU AZS UAM Poznań jest ściśle związana z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza. Powstała w 2003 roku z inicjatywy Wojciecha Weissa, a początkowo uczęszczały na nią dziewczyny, które zdecydowały się grać w futsal na obowiązkowych zajęciach wf-u. Mimo amatorskiego charakteru zespół co jakiś czas występował w różnego rodzaju zawodach. Rosnąca popularność sprawiła jednak, iż zespół zaczęto traktować bardziej profesjonalnie w 2007 roku. Wciąż do sekcji można było zapisać się w ramach zajęć, ale równolegle odbywały się treningi z wyróżniającymi się studentkami. Od 2009 roku drużyna występuje w Akademickich Mistrzostwach Polski, a od 2011 w futsalowych rozgrywkach ligowych.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA