ANIMATOR już po raz 12.

Autor: Rafał Bajer fot. pixabay/poglądowa
REKLAMA

Dwunasta edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR odbędzie się w dniach 5-11 lipca. Będzie można na nim zobaczyć wiele produkcji z całego świata.

Miasto Poznań i Estrada Poznańska wspólnie organizują festiwal filmów animowanych, który jest festiwalem kwalifikacyjnym do Oscarów. Co roku animatorzy z całego świata prezentują na nim ponad 300 filmów, a uczestnicy biorą przy okazji udział w konkursach, retrospektywach i przeglądach. Dla niektórych jest to również okazja, by premierowo przedstawić swoje produkcje.

Organizatorzy starają się także, by widzowie mieli zapewnione różnorodne atrakcje. Nie brakuje koncertów i warsztatów, a dla dzieci dedykowany jest specjalny, obszerny program.

Zeszłoroczna zdobywczyni nagrody Kryształowy Animusz (za najlepszy polski film animowany), Karolina Specht, przygotowała czołówkę ANIMATOR-a 2019. Urozmaicił ją muzyk i producent Paweł Cieślak. Jest to podkreślenie wyjątkowości poznańskiego festiwalu, który jest doceniany za łączenia animacji z muzyką.

Za przedsmak festiwalu posłuży minifestiwal, na którym będzie można zobaczyć najlepsze produkcje z zeszłego roku. Odbędzie się on 18 kwietnia o godzinie 18:00 w Kinie Muza. Wstęp na wydarzenie kosztuje 8 złotych, a wejściówki można nabyć w kasie kina oraz online.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA