Policja kontrolowała motocyklistów w związku z rozpoczeciem sezonu motocyklowego

Autor: AK fot. KMP Poznań
REKLAMA

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Poznaniu przeprowadzili w ostatnim czasie działania prewencyjno-kontrolne „Motocykle - rozpoczęcie sezonu”, podczas których zwracali uwagę na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego w związku z powrotem na drogi motocykli.

Wiosna w kalendarzu i za oknem to czas, gdy rozpoczyna się sezon motocyklowy. Miłośnicy jednośladów wracają na drogi w o wiele większej liczbie niż podczas pozostałych pór roku.

W związku z oficjalnym rozpoczęciem sezonu, w weekend policjanci przeprowadzali specjalne działania prewencyjno-kontrolne, podczas których skupili się przede wszystkim na kierujących motocyklami.

Celem akcji była poprawa o bezpieczeństwo na drogach poprzez zarówno egzekwowanie od kierujących przepisów ruchu drogowego w zakresie stanu technicznego pojazdu, trzeźwości i uprawnień kierującego czy dostosowania się do ograniczeń prędkości oraz przy przewożeniu pasażerów.

Podczas akcji przeprowadzonej w sobotę, 6 kwietnia, skontrolowano 101 kierujących motocyklami. Za ujawnione wykroczenia sprawcy zostali ukarani.

Policja zapowiada kolejne tego typu kontrole w okresie wiosenno-letnim.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA