Nowe przejście dla pieszych na skrzyżowaniu ul. Hetmańskiej i Głogowskiej

Autor: Rafał Bajer fot. ZDM
REKLAMA

Na skrzyżowaniu ulic Głogowskiej z Hetmańską otwarto nowe przejście dla pieszych. Przechodnie mogą już z niego swobodnie korzystać.

Mieszkańcy okolicznych bloków oraz radni osiedlowi często narzekali na brak zebry na jezdni prowadzącej od strony Górczyna. Żeby przepisowo przejść na drugą stronę trzeba było pokonać znaczny dystans przez pozostałe przejścia, co było niewygodne i czasochłonne. Właśnie dlatego postanowiono wyjść naprzeciw prośbom.
 
W ostatnich dniach na skrzyżowaniu przeprowadzono prace nad nawierzchnią oraz zwrotnicę dla tramwajów i podjęto decyzję, iż będzie to doskonała okazja, by uruchomić również tak wyczekiwane przejście dla pieszych. Powstała tam nie tylko zebra, ale także sygnalizacja świetlna oraz przejazd dla rowerzystów. Światła będą zsynchronizowane z pozostałymi na skrzyżowaniu, dlatego kierowcy nie powinni odczuć dodatkowych kłopotów w związku z nowym przejściem.
 
Zebra będzie sporym ułatwieniem dla okolicznych mieszkańców, w tym dzieci, dla których w znacznym stopniu skróci się droga do szkoły. Plusy inwestycji powinny odczuć także osoby udające się do okolicznych sklepów czy na przystanki komunikacji miejskiej.
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA