Wybrano wykonawcę zaplecza socjalnego przystani jachtowej w Starym Porcie. Obiekt powstanie za 2,6 mln złotych

Autor: Mateusz Menkina fot. PIM
REKLAMA

Poznańskie Inwestycje Miejskie rozstrzygnęły przetarg na wykonawcę zaplecza socjalnego przystani jachtowej w Starym Porcie. Koszt całej inwestycji wyniesie 2,6 mln złotych.

W przystani powstanie budynek w formie stalowego kontenera, który będzie składał się z części socjalno-sanitarnej i zaplecza gastronomicznego. Budynek ma ułatwić podróż cumującym, a także zapewnić komfort mieszkańcom Poznania. Podróżujący będą mogli nie tylko się odświeżyć, ale również zjeść posiłek, kupić napoje czy uzupełnić zapasy na dalszą podróż. Z kolei mieszkańcy również będą mogli skorzystać z wnętrza, gdy będą spędzać swój wolny czas w centrum miasta.

W drugiej połowie roku będzie gotowy także projekt całorocznej przystani jachtowej na Warcie. Ma ona być centralnym miejscem postoju statków w Poznaniu na śródlądowej drodze wodnej. Przystań będzie dysponować miejscami dla 80 jachtów i 5 statków służb ratunkowych. Przystań łącznie ma mieć 100m długości, w tym 75 linii cumowania. Maksymalne zanurzenie statków w tym miejscu będzie wynosić 1,4 m.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA