Powiat poznański na podium Rankingu Finansowego Samorządu Terytorialnego

Autor: Mateusz Menkina fot. Starostwo Powiatowe w Poznaniu
REKLAMA

Podczas Europejskiego Kongresu Samorządów w Krakowie ogłoszono wyniki Rankingu Finansowego Samorządu Terytorialnego w Polsce. Powiat poznański na aż 314 klasyfikowanych jednostek zdobył 3 miejsce. 

"Po 20 latach działań na rzecz rozwoju powiatu poznańskiego, takie wyróżnienie jest dowodem na to, że nie zwalniamy tempa, ajakość i styl pracy dla mieszkańców stawia nas w samorządowej czołówce kraju"
– mówił podczas odbierania wyróżnień w Krakowie Jan Grabkowski, starosta poznański

Warto zaznaczyć, że powiat poznański zdobył 3. miejsce wśród powiatów w całej Polsce.

To już druga edycja Rankingu Finansowego Samorządu Terytorialnego w Polsce. Natomiast podczas całego Europejskiego Kongresu odbywało się ponad 100 wydarzeń, w których uczestniczyło ok. 2 tysięcy uczestników z 40 krajów. Ranking Finansowy był klasyfikowany przez pryzmat sprawozdań składanych w Regionalnej Izbie Obrachunkowej. Każdy powiat był oceniany w kontekście 10 kryteriów podzielonych na dwie grupy: 7 zasadniczych i 3 pomocnicze.   

"Na tym tle powiat poznański wygląda imponująco. Jest to nadzwyczajne osiągnięcie, ponieważ z ponad 300 powiatów w Polsce, poznański zajął trzecie miejsce. Różnice między miejscami pierwszym a drugim i trzecim są minimalne. Każdy kto chce się uczyć samorządności powinien przyjechać do powiatu poznańskiego "
– mówi Zygmunt Berdychowski, Przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego


Ranking stworzyli pracownicy Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Opracowanie przedstawia szczegółową kondycję finansową danego samorządu terytorialnego. Ma on za zadanie promocję samorządów i ich największych osiągnięć w zakresie rozwoju gospodarczym.  

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA