Zakupiono nowy wózek inwalidzki dla absolwenta UAM Marka Suwezdy

Autor: Mateusz Menkina fot. Przemysław Stanula
REKLAMA

Dzięki środkom zebranym przez społeczność akademicką i ludzi dobrej woli udało się zebrać środki na zakup nowoczesnego wózka inwalidzkiego dla absolwenta UAM Marka Suwezdy. Sprzęt, zgodnie z obietnicą złożoną podczas koncertu Mezo, 3 października ubiegłego roku, przekazał Prorektor UAM ds. kadry i finansów prof. Tadeusz Wallas.

W listopadzie ubiegłego roku złodzieje wdarli się do mieszkania Marka Suwezdy, kiedy ten był w swoim domu i ukradli mu sprzęt komputerowy razem ze specjalnym oprogramowaniem. Sprzęt ten umożliwiał mu codzienną pracę i komunikację ze światem. Po całym zajściu Fundacja Jeden Uniwersytet uruchomiła specjalną zbiórkę na rzecz pomocy dla Marka Suwezdy.

Nowy komputer przekazała już wcześniej firma HP. Natomiast na konto zbiórki wpłynęło łącznie 73 255,57 zł i 5 euro. Za zebrane pieniądze zakupiono specjalny wózek inwalidzki ze wszystkimi udogodnieniami takimi jak mocniejsze akumulatory, wzmocnienie podwozia, światła i kierunkowskazy oraz bagażnik. Wózek wyceniono na 28 500 zł, jednak dzięki uprzejmości producenta koszt wyniósł 23 000 zł. Pozostałe środki zostały przekazane na naprawę telefonu i potrzebne badania lekarskie.

"Braki mi słów, żeby wyrazić moją wdzięczność"
mówił podczas odbioru wózka Marek Suwezda
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA