Konferencja prasowa Krystyny Łybackiej i Leszka Millera

Autor: Codzienny Poznań, fot. Mikołaj Rój vid. Mikołaj Rój
REKLAMA

O godzinie 15:00 w biurze poselskim Krystyny Łybackiej odbędzie się wspólna konferencja prasowa europosłanki oraz startującego w wyborach do Parlamentu Europejskiego premiera Leszka Millera. Transmisję z wydarzenia będzie można oglądać na żywo na portalu codziennypoznan.pl.

Leszek Miller i Krystyna Łybacka wzięli udział w konferencji prasowej, w której poruszyli temat strajku nauczycieli oraz zbliżających się wyborów do europarlamentów.
Dziś rozpoczął się strajk nauczycieli, który zdaniem europosłanki Krystyny Łybackiej jest efektem kilkuletniego lekceważenia przez rządzących. Na spotkaniu z dziennikarzami podkreślała ona, że od ponad trzech lat prośby nauczycieli nie były wysłuchiwane i dlatego ci postanowili zaprotestować, domagając się przy tym wyższych wynagrodzeń. Dodała, iż to nauczyciele najbardziej odczuli skutki reformy edukacji.
Zarówno Łybacka, jak i Miller wyrazili wsparcie dla strajkujących i zaapelowali do rządu, by ten zwrócił uwagę na postulaty nauczycieli i jak najszybciej zajął się rozwiązaniem tej sytuacji. Były premier dodał z kolei, że jego zdaniem sytuacja nauczycieli stała się swego rodzaju grą polityczną. Rząd miał celowo wejść w spór, uznając, iż ma do czynienia z niezbyt silną grupą.
W dalszej części konferencji Miller wypowiedział się o swojej kandydaturze do przyszłej kampanii w Parlamencie Europejskim. Przyznał, że cieszy go wysoka pozycja we wstępnych sondażach, ale zdaje sobie sprawę, że kampania jest jeszcze długa i wszystko jest w rękach wyborców.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA