Dzięki Polakom powstała nowa szkoła w Kamerunie

Autor: Rafał Bajer fot. Redemptoris Missio
REKLAMA

Polscy dobroczyńcy sfinansowali budowę dachu w jednej z kameruńskich szkół podstawowych. Na ten cel udało się zebrać ponad 6 tysięcy złotych.

Dzieci z Kamerunu często muszą uczęszczać do prowizorycznych szkół, które tylko w minimalnym stopniu chronią je przed warunkami atmosferycznymi. Mimo to, z determinacją uczęszczają do takich placówek, by zdobyć wykształcenie. Widząc to, ojciec Alojzy Chrószcz postanowił pomóc małym uczniom.

Ojciec ze zgromadzenia Oblatów przebywa w Kamerunie na misji i już wcześniej pomagał przy budowie przedszkoli dla dzieci z wiosek. Podczas odwiedzin w jednej z miejscowości zauważył, że ponad 400 uczniów uczy się w szopce zbudowanej z tyczek prosa, która w porze suchej miała im dawać cień, a w porze deszczowej - chronić przed deszczem. Prowizoryczny dach nie spełniał jednak tego zadania.

Polski misjonarz postanowił działać. Rodzice dzieci sami wyprodukowali cegły, by postawić mury nowej szkoły, a zbiórka zorganizowana w Polsce pozwoliła na pokrycie budynku blaszanym dachem. Została ona przeprowadzona przez fundację Redemptoris Missio oraz portal misyjne.pl, a akcja została nazwana „Blachy na Dachy”.

Łącznie udało się zebrać 6 214 złotych, a kwota ta została przesłana prosto do Kamerunu. Na budynku położono dach, dzięki czemu teraz dzieci mogą uczyć się w znacznie lepszych warunkach.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA