Przemarsz uczniów ulicami Poznania. Wyrażali wsparcie dla nauczycieli

Autor: Codzienny Poznań AK, x-news
REKLAMA

Poznańscy uczniowie zorganizowali marsz poparcia dla nauczycieli, który przeszedł ulicami stolicy Wielkopolski. Jak mówili, chcą wyrazić solidarność z protestującymi i poprzeć ich żądania wyższych płac.

"Nauczyciele są naprawdę wspaniali i myślę, że warto ich wspierać. To jest naprawdę niesprawiedliwe, że zarabiają tak mało"
uczeń poznańskiej szkoły

Uczestnicy marszu wyruszyli w niedzielne południe z Placu Wolności i udali się pod Urząd Wojewódzki. Manifestujący uczniowie podkreślali, że mimo, że dla wielu z nich strajk nauczycieli oznacza niepewną sytuację jeśli chodzi o egzaminy, to popierają żądania pedagogów. Zwracali uwagę na niskie płace i brak szacunku do zawodu nauczyciela.

Protestujący mieli ze sobą transparenty z hasłami takimi jak np. "Nie dla chaosu w szkole", "Uczniowe z nauczycielami" czy "Po studiach pedagogicznych chcę mieć godną pracę".

W marszu udział wzięli także rodzice uczniów. Solidarnie wskazywali, że rozumieją roszczenia i zdenerwowanie nauczycli. Część z nich podkreślała, że rząd "jest w stanie dać wszystkim, nawet na świnie i krowy, a nauczycielom dalej mówi, że nie ma pieniędzy".

Na sobotnie obietnice dla rolników zwracali uwagę także protestujący uczniowie.

"My walczymy o przyszłość i poziom edukacji, a prezes wylatuje z krowami. Widocznie są dla niego ważniejsze od młodych ludzi"
uczennica poznańskiej szkoły

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA