Które szkoły i przedszkola strajkują?

Autor: Redakcja serwisu www.codziennypoznan.pl foto. archiwum
REKLAMA

Wstępnie udział w strajku zadeklarowało około 80 procent poznańskich szkół i przedszkoli, czyli zdecydowana większość. Zobacz, czy na liście protestujących placówek jest także ta, do której chodzi Twoje dziecko!

To, które placówki ostatecznie przystąpią do protestu oraz jaką formę przybierze będzie wiadomo dopiero w poniedziałek rano. Na ten moment udział w strajku deklaruje około 80 proc. poznańskich szkół i przedszkoli.

Są placówki, które mimo przystąpienia do strajku nadal będą zajmować się dziećmi. To jednak niewielka liczba. W większości szkół i połowie przedszkoli nauczyciele zamierzają odmówić prowadzenia jakichkolwiek zajęć opiekuńczo-wychowawczych.

Lista szkół i przedszkoli, deklarujących przystąpienie do strajku oraz tych, które nie biorą w nim udziału znajduje się w załączniku.

Poznańskie instytucje na czas strajku przygotowały alternatywną ofertę zajęć dla uczniów. Niektóre z nich, jak np. osiedlowe domy kultury, zapewniają pełną opiekę. Są też propozycje, np. zajęcia na miejskich obiektach sportowych oraz w instytucjach kulturalnych, skierowane do dzieci z opiekunami lub młodzieży, które takiej opieki nie potrzebują. W sumie pomoc podczas strajku nauczycieli zaoferowało około 30 instytucji kultury i sportu. Pełna lista propozycji jest dostępna na poznan.pl 

Więcej na temat działań Miasta Poznania w sprawie protestu nauczycieli można przeczytać na stronie Poznan.pl.

Które szkoły przystąpią do strajku?

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA